Nowoczesne zadaszenie tarasu w formie pergoli

Barbara Wieczorek
marzec19/ 2021

Pergole przez długi czas funkcjonowały w naszej świadomości jako konstrukcje drewniane, idealne do podpierania roślin pnących. Dzisiaj pergole to przede wszystkim nowoczesne zadaszenie tarasu, które pozwoli na podniesienie funkcjonalności przestrzeni. W jaki sposób nowoczesne pergole są wznoszone? Czym nas zaskoczą?

Nowoczesne zadaszenie tarasu – modułowa konstrukcja

Wypoczynek pod pergolą to świetny plan na lato – przekonują producenci sprzętu outdoorowego. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń przydomowa będzie mogła być wykorzystywana przez nas wiele sposobów! Taras może być zarówno przestrzenią do relaksu, jak i miejscem, w które zapraszamy naszych bliskich i znajomych na grilla. Taras to też miejsce, gdzie bez trudu podamy pyszne posiłki.

Nowoczesne zadaszenie tarasu to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli nam przedłużyć lato. Jak to możliwe? Pergola metalowa pozwoli na stworzenie dachu nad naszymi głowami – dach ten ochroni nas zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed deszczem. Dach pergoli nie nagrzewa się, przez co będziemy mogli odpoczywać w komfortowym cieniu. Jak skonstruowane jest nowoczesne zadaszenie tarasu?

Nowoczesne zadaszenie tarasu z bliska

Konstrukcja pergoli opiera się na aluminiowych elementach składanych modułowo. Zastosowanie aluminium malowanego proszkowo sprawiło, że konstrukcja zabezpieczona jest przed wilgocią oraz korozją. Warto wspomnieć, że bryła pergoli posiada wbudowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody poza jej obręb. Dach pergoli stworzony jest z aluminiowych lameli uchylnych – ich pozycje regulujemy samodzielnie, tym samym decydując o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji zamkniętej stworzy komfortowy cień a w czasie niezapowiedzianego deszczu ochroni nas przed wodą!