Nowoczesny ogród – meble technorattanowe

Barbara Wieczorek
kwiecień25/ 2020

Jak zorganizować funkcjonalny, nowoczesny ogród? Meble to jeden z pierwszych elementów, które kupujemy do ogrodu lub na taras. Pragniemy, aby przestrzeń ta była funkcjonalna, dopasowana do naszych potrzeb i ciekawa dla osób, które nas odwiedzają. Jakie meble i dodatki wybrać, aby cieszyć się komfortem i wygodą? Oto kilka propozycji!

Nowoczesny ogród i meble technorattanowe

Wśród najchętniej kupowanych mebli ogrodowych wymienia się technorattan – meble takie odznaczają się nie tylko wyjątkowo estetycznym wyglądem, ale również doskonałymi parametrami technicznymi. To idealny sposób na nowoczesny ogród – meble takie zapewnią nam wygodę, pozwolą na zaaranżowanie zarówno dużych, jak i mniejszych przestrzeni. Meble technorattanowe posiadają aluminiowe stelaże malowane proszkowo. Zastosowanie takich elementów sprawia, że końcowa waga mebla nie jest duża, a podnoszenie foteli czy stolików nie sprawia żadnego problemu. Wierzch mebli technorattanowych zdobi plecionka technorattanowa, do złudzenia przypominająca naturalne włókno rattanowe. Plecionka posiada nieporowatą strukturę, co oznacza, że nie chłonie ona brudu, wilgoci, jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tworzywo technorattanowe jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, w tym również na promieniowanie UV. Meble na długie lata zachowają wspaniały kolor. Meble technorattanowe możemy dodatkowo uzupełnić o miękkie poduszki czy siedziska.

Nowoczesny ogród – meble cieszące oczy przez wiele lat

Jak chronić meble technorattanowe, aby mogły służyć nam wiele lat? Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnych pokrowców ogrodowych, których struktura nie pozwala na przenikanie brudu czy wilgoci. Tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza, co przekłada się na zahamowanie osiadania wilgoci na powierzchni mebla.