Odpoczynek na tarasie, bez względu na pogodę

Barbara Wieczorek
maj02/ 2019

Przebywanie na świeżym powietrzu wiosną i latem niesie za sobą same korzyści – dotleniamy nasz organizm, uelastyczniamy mięśnie podczas krótkich spacerów. Jeśli jesteśmy posiadaczami tarasu warto zastanowić się, jak zaaranżować tę przydomową przestrzeń i stworzyć z niej miejsce obcowania z naturą. W okresie wiosny i lata taras stanie się ulubionym miejscem odpoczynku wszystkich domowników.

Znajdź meble i odpowiednie zadaszenie

Punktem centralnym na tarasie będą meble – poprzez wybranie konkretnego zestawu tarasowego zapewnimy sobie i swoim bliskim możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach. Aby jednak ten wypoczynek nie był niczym zakłócony warto także pomyśleć o innowacyjnej pergoli, której zadaniem będzie ochrona nas zarówno przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak i przed deszczem.

Dlaczego warto wybrać pergolę ogrodową?

Pergola ogrodowato obecnie najskuteczniejszy sposób na to, aby móc korzystać z tarasu bez względu na warunki pogodowe. Nowoczesne tarasole pozwolą na relaksowanie się w przyjemnym cieniu w czasie upalnych dni, jak również schronienie się pod dachem w czasie deszczu. Dzięki temu taras stanie się drugim salonem, z którego korzystać będziemy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Nowoczesne tarasole możemy dodatkowo uzupełnić o panele boczne chroniące przed silnymi podmuchami wiatru czy też promienniki ciepła.

Jak wznoszone są tarasole?

Konstrukcja pergoli ogrodowej opiera się na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – materiał ten jest zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci i rdzą. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody. Struktura tarasoli może przeć się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h! Dach pergoli ogrodowej może być wykonany z aluminiowych lameli lub tkaniny technicznej. W obu przypadkach dach jest odporny na wnikanie wody, promieniowanie UV czy wnikanie kurzu.

https://orally.info https://o-kultury.pl https://ecceo13-iof.org