Ortezy na opadającą stopę coraz bardziej popularne

Barbara Wieczorek
sierpień05/ 2017

Ortezy na opadającą stopę w ostatnim czasie są chętnie kupowane. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu inwestycję, ponieważ to właśnie dzięki takiej ortezie możemy bardzo szybko powrócić do pełni sprawności. Zatem jaką ortezę na opadającą stopę warto wybrać?

Czym są ortezy na opadającą stopę?

Warto wiedzieć, iż orteza przeznaczona dla osób z opadającą stopą to nic innego jak specjalny aparat ortopedyczny, którego głównym zadaniem jest utrzymanie stawu kontuzjowanego w jednej pozycji. To właśnie dzięki takiemu usztywnieniu każdy pacjent ma doskonałą ochronę przed kolejnymi uszkodzeniami. Nie powinniśmy zapominać także o tym, iż taka orteza znacznie skraca czas rekonwalescencji, jak również zmniejsza obrzęki, jakie mogą wystąpić po urazie. Obecnie do produkcji tego typu aparatów ortodontycznych wykorzystuje się przede wszystkim nowoczesne materiały. Zatem z czego mogą być wykonane takie ortezy?

Różne modele ortez na opadającą stopę

Należy mieć świadomość, iż takie ortezy dzielą się na trzy kategorie. Wyróżnia się między innymi ortezy sztywne oraz półsztywne, jak również miękkie. Jest to bardzo istotne, aby dobrać odpowiednią twardość takiego produktu do naszego urazu, ponieważ tylko dzięki temu jesteśmy w stanie szybko powrócić do zdrowia.

Tym samym w zależności od sztywności takiej ortezy, jest ona wykonana z innego materiału. Przykładowo do produkcji ortez miękkich stosuje się między innymi dzianinę oraz neopren. W przypadku ortez półsztywnych bardzo często używa się tych samych materiałów, jednak dodatkowo stosowany jest także softek. Z kolei ortezy sztywne wymagają zastosowania bardziej solidnych materiałów, które spowodują, iż stopa będzie tak unieruchomiona jak w gipsie. Dlatego do produkcji tego typu aparatów ortopedycznych wykorzystuje się wysokiej jakości włókno węglowe, jak również włókno szklane. Są to bardzo nowoczesne materiały na rynku, dzięki którym chory bardzo szybko powraca do zdrowia. Jednak warto pamiętać, aby dobór takiej ortezy skonsultować z lekarzem.

Na rynku możemy spotkać bardzo wiele różnorodnych ortez przeznaczonych dla osób z opadającą stopą. Wybór jest tak duży, ponieważ tego typu produkt często zastępuje gips i tym samym musimy go odpowiednio dopasować do kontuzji. Z tego powodu zanim przystąpimy do zakupu wybranej ortezy, powinniśmy odpowiednio wcześnie zapytać o to naszego lekarza. Jest to bardzo istotne aby to właśnie specjalista wybrał dla nas odpowiednią ortezę, w przeciwnym razie możemy jeszcze bardziej pogłębić naszą kontuzję.

Zapraszam po więcej informacji na stronę ortezy na opadającą stopę (stabilizator na opadającą stopę) .