Pamiątki z podróży

Pamiątki z podróży
Barbara Wieczorek
marzec28/ 2017

Powroty do domu po wspaniałych wakacjach raczej nie należą do najłatwiejszych. Chcielibyśmy zostać na zawsze w tych pięknych miejscach, w których przebywamy kilka tygodni. Tymczasem, czeka nas powrót do szarej rzeczywistości. Musimy się z tym pogodzić i, zachowując piękne wspomnienia, zająć się z powrotem naszą pracą i obowiązkami. Jest jednak sposób na to, aby dobry nastrój związany ze wspaniałą podróżą towarzyszył nam nieco dłużej. Mogą nam go zapewnić pamiątki z podróży. Jakie przedmioty warto przywozić z wakacji?

Pocztówki, zdjęcia

Piękna plaża, palmy, lazurowe morze – takie widoki warto uwieczniać na zdjęciach. Jeśli jednak czujemy się w fotografii dość niepewnie, możemy również kupić gotowe pocztówki ze zdjęciami najwspanialszych krajobrazów, które widzieliśmy na własne oczy.
Warto jednak mimo wszystko robić niepowtarzalne zdjęcia wszystkiego, co nas zachwyci. Mogą to być zarówno palmy daktylowe, jak i pięknie ubrana kobieta (w tym drugim przypadku powinniśmy oczywiście spytać o zgodę fotografowaną panią). Takie zdjęcia są niezwykłą pamiątką po każdej podróży, a dzisiaj, w erze fotografii cyfrowej, możemy ich zrobić naprawdę bardzo dużo. Warto od razu po powrocie z wakacji zrobić porządek ze zdjęciami – wyrzucić te nieudane, a najpiękniejsze wydrukować i oprawić. Taka fotografia na biurku czy nad łóżkiem będzie codziennie budzić miłe wspomnienia.

Przyprawy, jedzenie

Podróże często stanowią świetną okazję do poznania nowych smaków. Jeśli któryś z nich szczególnie przypadnie nam do gustu – warto dowiedzieć się od rodowitych mieszkańców danego kraju, jak przyrządza się tę potrawę. Być może uda nam się zakupić jakieś regionalne przysmaki czy przyprawy, które pomogą nam w odtworzeniu tego dania w domu.
Przyprawy są bardzo praktyczną pamiątką, którą możemy wykorzystać po powrocie do domu i przypomnieć sobie smak, jakim zachwycaliśmy się pod palmami czy w górskim schronisku.

Wyroby lokalne

Prawie każdy region z czegoś słynie – często są to wyroby rzemieślnicze. Jeśli więc tam, gdzie jesteśmy od wieków produkuje się ręcznie robione mydełka – koniecznie zakupmy choć jedno. To samo dotyczy wszelkich innych wyrobów. Będą one praktyczną, piękną i tematyczną pamiątką.

Bilety

Zbieranie biletów z wycieczek: lotniczych, wstępu do różnych miejsc ma swoich przeciwników i zwolenników. Ci pierwsi twierdzą, że to niepotrzebne magazynowanie śmieci, w których, w ten sposób, łatwo można utonąć. Po wykorzystaniu biletu po prostu go wyrzucają, wiedząc, że więcej im się nie przyda.
Są jednak również tacy ludzie, dla których owe wejściówki czy bilety mają wielką wartość sentymentalną i tylko spojrzenie na nie przywołuje miłe wspomnienia. Być może więc nie warto od razu rozstawać się z biletami, ale na pewno powinniśmy trzymać je w pewnym porządku. Dobrym pomysłem jest na przykład wklejenie ich do albumu, razem ze zdjęciami z danych miejsc. Zachowamy pamiątkę, ale jednocześnie nie będzie się ona kurzyć w szufladzie, aż w końcu o niej zapomnimy. Warto więc przemyśleć takie rozwiązanie.

Palmy mrozoodporne kupisz na stronie http://www.tropiart.pl/plants/palmy-palmy-mrozoodporne.html

https://donnawhitefornchouse.com https://3az.pl https://imerp.pl