Piękne i lśniące włosy – jakie kosmetyki wybierać?

Barbara Wieczorek
sierpień08/ 2019

Piękne i zadbane włosy to niewątpliwie jedna z naszych najwspanialszych, naturalnych ozdób. Nie muszą być one codzienne stylizowane i upinane w wymyślne fryzury – zadbane i odżywione włosy będą się wspaniale prezentować nawet w zwykłym koku czy rozpuszczone. Jakie kosmetyki i zabiegi wykorzystywać, aby móc szczycić się wspaniałymi włosami?

Wybierz szampon dopasowany do swoich potrzeb

Jakie szampony do mycia skóry głowy wybierać? Warto określić typ naszej skóry i sprawdzić, czy nie boryka się ona z problemami. Obecnie producenci szamponów oferują nam bardzo szerokie spektrum produktów dopasowanych do różnorodnych potrzeb. Na stronie hair-shop.pl zajdziemy produkty cenionych producentów, w tym szampony dla włosów ekstremalnie zniszczonych, szampony zamykające łuskę włosa, szampony dla włosów osłabionych i cienkich. Jak często stosować szampony i myć skórę głowy? Pielęgnacja powinna być dostosowana do naszego trybu życia – fryzjerzy ostrzegają przed zbyt częstym myciem i wysuszaniem i wyjaławianiem skóry głowy.

Odżywianie włosów – jakie odzywki wybierać?

Odżywki do włosów mają za zadanie uelastycznia strukturę włosa, odżywiać ją, nadawać im blasku. Odżywka tak samo jak szampon powinna być dopasowana do rodzaju włosów. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się odżywki nawilżające, pełne witamin i elementów takich jak ceramidy czy proteiny. Dzięki nim możliwe jest stopniowe odbudowywanie ubytków w strukturze włosa. Dużym zainteresowaniem cieszą się odżywki z dodatkiem naturalnych ekstraktów: olejku ze słodkich migdałów, ekstraktu jajecznego, oleju lnianego, konopnego. Składniki pochodzenia naturalnego nie powodują podrażnień, przesuszenia włosów. Ich działanie jest łagodne i nie zaburza naturalnego pH skóry głowy.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/156-meble-kuchenne-kremowe https://goldavocado.pl/jakie-style-ogrodow-sa-dzisiaj-najmodniejsze/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/276-szafka-rtv-czarno-drewniana