Piękne wnętrze dzięki nowoczesnym meblom do sypialni

Barbara Wieczorek
wrzesień07/ 2018

Do stworzenia fajnej sypialni nie potrzebujemy wiele – podstawą jest oczywiście wygodne łóżko wyposażone w dobrej klasy materac. Sypialnia powinna być miejscem, gdzie odpoczywamy i czujemy się komfortowo. Odpowiednie umeblowanie jest kluczem do stworzenia funkcjonalnego wnętrza.

Wybierz nowoczesne i dopasowane do gustu meble!

Myśląc o nowoczesnych meblach do sypialni przede wszystkim mamy na myśli prosty design oraz zastosowanie stosowanych kolorów. Decydując się na taką aranżację sypialni z pewnością odwiedzimy niejeden sklep meblarski. Strzałem w dziesiątkę okażą się meble z litego drewna – tworzone obecnie z dużą dbałością o detale, wyłącznie z drewna wysokiej jakości, odpowiednio selekcjonowanego.

Drewno lite pozyskiwane jest w Polsce z buków, sosen oraz dębów. Na życzenie klienta możliwe jest stworzenie mebla z drewna egzotycznego, jednak taki produkt będzie droższy, przyjdzie na niego też dłużej poczekać. Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich konieczne jest jego przygotowanie. Pierwszym krokiem jest selekcja bal – odrzucane są te posiadające sęki i skazy. Kolejny krok to suszenie – drewno jest eksportowane do magazynów, gdzie pozostaje przez kilka tygodni. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w przyszłości nie pojawi się w nim wilgoć czy pleśń.

Podczas pierwszych obróbek stolarskich producent może zadecydować o zabezpieczeniu drewna poprzez zastosowanie bejc lub lakierów.

Jakie meble z litego drewna cieszą się największym zainteresowaniem?

Producenci mebli drewnianych oddają w nasze ręce interesujący asortyment. Przede wszystkim są to łóżka drewniane, wyposażone najczęściej w dodatkowe komory do przechowywania pościeli. Chętnie kupowanym produktem są szafy – obszerne i pozwalające na przechowywanie dużej ilości garderoby. W ofercie znajdziemy również komody oraz toaletki.