Pokój malucha – urządzamy królestwo

Barbara Wieczorek
listopad20/ 2017

Jak urządzić pokój kilkulatka lub kilkulatki? Zasada jest jedna – musi to być miejsce bezpieczne i nie może być przy tym nudne. Meblując małe królestwo czy dobierając kolor ścian lub tapety – zapytajmy malucha o to, jak wyobraża sobie swój pokój. Małe dzieci to wielcy indywidualiści, którym niezwykle zależy na autonomii. Kilkulatka ucieszy to, że ktoś pyta go o zdanie, że liczy się z jego potrzebami. Zatem urządzanie wnętrza dla dziecka, zacznijmy od rozmowy, od wspólnego przejrzenia na przykład produktów z internetowego sklepu meblowego.

W sklepie internetowym

Wyprawa do sklepu meblowego z kilkulatkiem może okazać się naprawdę męcząca i mało efektywna. Dlatego może lepiej będzie pokazać maluchowi meble w sklepie internetowym. Nawet jeśli niczego nie wybierze albo spodobają mu się nagle szafki kuchenne (przecież dzieci są nieprzewidywalne!), to będzie miał poczucie, że liczymy się z jego zdaniem. Takie wspólne oglądanie strony internetowej sklepu meblowego to także świetna okazja na przykład do nauki kolorów. Jeśli szukamy sklepu, który spodoba się dzieciakom, to zajrzyjmy na gama-sklep.com.pl.

Aranżacje pokoju malucha – nie można przesadzić

Chociaż wielu rodziców ma w głowie wspaniałe wizje pokoju dziecięcego, to nie zawsze warto im ulegać i je realizować. Zamiast tworzyć oryginalne i eleganckie wnętrze, w którym dziecko będzie czuło się nieswojo, a my wciąż będziemy przejmować się tym, czy coś się nie zniszczy – postawmy na tanie meble dla dzieci. Takie, które są zarazem bezpieczne i solidne, a jednocześnie nie odstraszają nas od strony cenowej.

Pokoje tematyczne – naprawdę dobry pomysł

Bardzo fajnym pomysłem na urządzenie pokoju malucha jest nawiązanie do jego zainteresowań, czy też w przypadku tak młodego człowieka raczej są to ulubione bajki czy bohaterowie. Pokój tematyczny, w całości nawiązujący do kosmicznych wypraw czy pirackich opowieści – okaże się strzałem w dziesiątkę.

https://mamy-publikacje.pl https://dlsgallery.com https://signwise.pl