Pokój młodzieżowy w stylu industrialnym

Pokój młodzieżowy w stylu industrialnym
Barbara Wieczorek
sierpień11/ 2017

W życiu każdego chłopca nadchodzi czas, kiedy zabawki i dziecięce wzory na ścianach ustępują miejsca poważniejszej i bardziej dojrzałej stylistyce. Dla dorastającego chłopaka wygląd i estetyka pokoju jest bardzo ważna, dlatego stworzenie prywatnej przestrzeni zgodnej z najświeższymi trendami z pewnością zadowoli młodego mężczyznę. Sprawdź, jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopaka w modnym, industrialnym stylu.  

Surowa prostota

Styl industrialny jeszcze do niedawna był domeną loftów. Dzisiaj fabryczny chłód i prostota są przemycane do niemal wszystkich pomieszczeń. Styl industrialny, ze względu na swoją prostotę, stonowane i ciemne kolory oraz pewnego rodzaju techniczność, szczególnie dobrze sprawdzi się w pokoju nastoletniego syna, który ceni design i niebanalne rozwiązania.

Aranżację pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym należy zacząć od wyboru koloru ścian. Zapomnij o jasnych ścianach pomalowanych zwyczajną farbą – w tej konwencji najlepiej sprawdzą się materiały takie jak cegła i beton. Podłogę wyłóż celowo postarzanymi, drewnianymi deskami. Na suficie, zamiast tradycyjnej lampy, zawieś żarówki z wyeksponowanymi kablami.

Meble w pokoju industrialnym powinny współgrać z wszechobecnym minimalizmem. Przy wyborze szafek, łóżka i regałów kieruj się zasadą „mniej, znaczy więcej”! Proste, drewniane meble z metalowymi elementami będą prezentować się naprawdę imponująco. Jedną ze ścian warto w całości zabudować dużym, metalowym regałem o szerokich półkach.

Na stronie www.gama-sklep.com.pl znajdziesz inspiracje, które pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze, idealnie spełniające Twoje oczekiwania i spełniające marzenia Twojego syna.