Poprawne rozliczenie podatku z Holandii samodzielnie

Barbara Wieczorek
sierpień21/ 2018

Rozliczenie roczne jest dla Polaków sprawą oczywistą – obecnie rozliczenia możemy dokonać osobiście w US lub też wysłać deklarację przez Internet. Decydując się na pracę za granicą sprawa staje się dla nas jednak bardziej skomplikowana. Nie musimy martwić się na zapas – rozliczenie podatku z Holandii nie jest takie trudne. Co ważne: osoby które nie były zameldowane na terenie Holandii mogą rozliczyć się z podatku dochodowego w Holandii do 5 lat wstecz.

Poprawne rozliczenie podatku z Holandii do 5 lat wstecz

W przypadku osób niezameldowanych na terenie Holandii, rozliczenie z podatku dochodowego w Holandii konieczne jest, jeśli otrzymałeś z holenderskiego urzędu podatkowego Belastingdienst pismo o nazwie Aangiftebrief.  Jest to pismo wysyłane podatnikom przez holenderski urząd podatkowy za zeszły rok podatkowy na przełomie lutego i marca każdego roku. Osoby które otrzymają takie pismo koniecznie muszą złożyć zeznanie podatkowe.

Rozliczenie w terminie jest obowiązkowe – w przeciwnym razie zostanie nałożona kara finansowa do 984 EURO. Jeżeli cokolwiek staje na naszej drodze i wiemy, że nie możemy rozliczyć się w terminie, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego pisma z wyjaśnieniem – tłumaczą specjaliści z firmy zwrot-podatkow.pl.

Jeśli nie mamy pewności, czy nasza deklaracja podatkowa została wypełniona prawidłowo, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych biur podatkowych, specjalizujących się w finansach zagranicznych.

Co zrobić, kiedy nie uzyskaliśmy żadnych dochodów podczas pobytu za granicą?

Rozliczenie podatku z Holandii dotyczy również osób, które w danym roku podatkowym nie uzyskały tam żadnych dochodów, mimo to muszą złożyć zeznanie podatkowe zerowe. Zgodnie z holenderskimi przepisami podatkowymi osoby, którym z rozliczenia podatku dochodowego w Holandii wynika dopłata, również zobowiązane są do złożenia holenderskiego zeznania podatkowego oraz zapłacenia dopłaty w wyznaczonej kwocie.

https://passittotheleft.org https://nederland-oeso.org https://handbagmonster.com