Popularny masaż klasyczny

Barbara Wieczorek
październik07/ 2017

Masaż jest jedną z najbardziej popularnych technik fizjoterapii, za pomocą której można wyleczyć wiele dolegliwości. Jest bardzo pomocna podczas leczenia wielu schorzeń, jak również jest doskonałym sposobem na odstresowanie się. Jedną z najbardziej popularnych metod jest masaż klasyczny. Więc na czym on polega?

Na czym dokładnie polega masaż klasyczny? W jaki sposób go przeprowadzić?

Warto pamiętać, że ten typ masażu to nic innego jak specjalne techniki relaksacyjne, za pomocą których uciskane lub też gładzone ciało staje się bardziej odprężone.

Masując tą metodą masażysta może wykorzystać techniki takie jak głaskanie lub też rozcieranie, jak również ugniatanie i wyciskanie, a także oklepywanie, wibracja i końcowe wstrząsanie. Pacjent podczas każdej wykonywanej techniki musi czuć się dobrze. W przeciwnym razie warto ją porzucić.

Dla kogo masaż klasyczny?

Ten rodzaj masażu jest doskonały dla każdego, kto między innymi pragnie się zrelaksować. Może być on wykonywany na różnych partiach całego ciała.

Jednak nie można zapominać także o tym, że taki masaż to także doskonałe uzupełnienie rehabilitacji. Niewiele osób ma świadomość, jednak to właśnie dzięki niemu możemy sprawić, iż krew będzie krążyła bardziej intensywnie.

O czym powinniśmy pamiętać przed przystąpieniem do masażu klasycznego?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że taki masaż jest wykonywany na gołym ciele. Dlatego pacjent udający się do takiego gabinetu powinien zachować higienę osobistą. Również dotyczy to także masażysty.

Nie powinniśmy zapominać także o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu. Pacjent nie może mieć uszkodzonej skóry w miejscu, gdzie ma być wykonywany masaż. Również choroby serca oraz nadciśnienie, jak również ciąża są przeciwwskazaniami do wykonywania takiego typu masażu. Warto zapoznać się ze wszystkim przeciwwskazaniami, zanim ostatecznie zdecydujemy się na zapis do wybranego przez nas gabinetu.

W ostatnim czasie coraz więcej osób doceniło zalety masażu klasycznego. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki niemu możemy bardzo szybko poczuć się zdecydowanie lepiej. Jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, że jest to doskonały sposób na uzupełnienie zalecanej rehabilitacji. Ta metoda masażu jest bardzo popularna już od starożytności. Zdecydowanie warto z niej korzystać, ponieważ taki masaż nie kosztuje zbyt wiele, a może rozwiązać wiele naszych problemów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA