Problematyczne naczynka

Barbara Wieczorek
lipiec11/ 2018

Rumiana cera dla wielu osób jest jednoznaczna z posiadaniem dobrego zdrowia. Niestety nie zawsze oznacza to prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Często czerwone zmiany na twarzy są wyrazem pękania naczyń krwionośnych. Teleangiektazje, bo tak nazywa się to zjawisko, są trudnym przeciwnikiem do zwalczenia, ale można sprawić, że znikną raz na zawsze.

Powody pękania naczynek

Nie można jednoznacznie powiedzieć co ma największy wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych na twarzy. Czasami jest to uwarunkowane genetycznie, a czasami ma wiele czynników, takich jak na przykład nadmierne spożywanie alkoholu. Wiele osób boryka się z teleangiektazjami tuż po przebyciu chorób osłabiających układ odpornościowy. Rozszerzające się naczynka mogą być także skutkiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Niezależnie od powodu ich wystąpienia zamykanie naczynek na własną rękę jest niemalże niemożliwe.Osoby zmagające się z tego typu problemem zanim zdecydują się na zabieg polegający na zamknięciu naczynek powinny zadbać o ochronę skóry. Zimą należy stosować specjalne kremy przed wyjściem na zewnątrz, dbać o odpowiednią dietę, a także zażywać dodatkowe porcje witaminy C oraz rutyny, które uszczelniają naczynia krwionośne. Co prawda nie wyeliminuje to powstałych już pęknięć, jednakże zapobiegania dalszemu pękaniu.

Etapy powstawania zmian na twarzy

Pierwszym objawem jest zaczerwienienie, czyli nieestetyczny i widoczny rumień na policzkach lub innych częściach ciała. Wiele osób jest tym przerażonych, ale początkowe zmiany znikają, a zamiast nich pojawiają się czerwone siateczki, które utrwalają się i pozostają na stałe na skórze. Wyraźnie widoczne rozszerzone naczynia krwionośne prześwitujące przez naskórek trudno zakryć kosmetykami, dlatego wiele osób decyduje się na bardziej inwazyjne zabiegi. Wśród nich najpopularniejszym jest laserowe zamykanie naczynek w profesjonalnych gabinetach.

Sposoby zamykania naczynek

Przez wiele lat powstało mnóstwo metod na zamykanie rozszerzonych naczynek. Jedne były bardziej skuteczne, a drugie mniej, dlatego odeszły w niepamięć. Obecnie zamykanie naczynek odbywa się czterema głównymi sposobami, a wśród nich są:
– elektroterapia,
– kriochirurgia,
– laseroterapia,
– skleroterapia.Metodę zamknięcia naczyń krwionośnych dobiera się indywidualnie biorąc pod uwagę takie czynniki jak stan skóry, miejsce powstania teleangiektazji, czy też skuteczności wcześniejszych metod.

https://goldavocado.pl/jakie-style-ogrodow-sa-dzisiaj-najmodniejsze/ http://wtfskf.org/standardy-jakosci-dla-producentow-wyrobow-medycznych/ https://easi-ta-events.com/audyt-brc-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/