Przydatne akcesoria do nurkowania

Przydatne akcesoria do nurkowania
Barbara Wieczorek
kwiecień25/ 2017

Profesjonalny sprzęt nurkowy jest niezbędny do nurkowania, tak samo zresztą jak odpowiednie umiejętności. Oprócz podstawowego sprzętu warto zainwestować również w dodatkowe akcesoria do nurkowania, dzięki którym nurkowanie stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Solidna kamizelka ratowniczo-wyrównawcza

Podczas nurkowania bardzo ważną kwestią jest nasze bezpieczeństwo, dlatego też każdy nurek powinien zainwestować w kamizelkę ratowniczo-wyrównawczą. Warto wspomnieć o tym, że w dzisiejszych czasach posiadanie takiej kamizelki jest tak naprawdę obowiązkowych wyposażeniem płetwonurka, a nie dodatkowym sprzętem. Niestety wiele osób o tym całkowicie zapomina, przez co niepotrzebnie naraża się na niebezpieczeństwo.

Profesjonalna kamizelka ratowniczo-wyrównawcza poprawia nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort nurkowania. Kamizelka umożliwia również zmianę pływalności nurka i co najważniejsze zapewnia w sytuacji zagrożenia zapewnia wydobycie osoby nurkującej na powierzchnię. Pamiętać należy oczywiście o tym, że każda kamizelka musi być dokładnie dopasowana do rozmiarów nurka.

Podwodne oświetlenie

Pod wodą oprócz standardowej latarki warto mieć również dodatkowe oświetlenie, które jest niezbędne zwłaszcza jak nurkujemy w dużych ciemnościach. Przydać może się między innymi błyskacz, czyli specjalne urządzenie, które daje pulsujące światło wykorzystywane najczęściej do wzywania pomocy. Dzięki błyskaczowi możemy poinformować pozostałych nurków o naszym położeniu.

Jeżeli chodzi o podwodne światło, to wszędzie tam gdzie nie ma światła, pomóc nam może tradycyjna latarka. W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się wodooszczędne latarki energooszczędne LED, które charakteryzują się zdecydowanie większą żywotnością niż klasyczne akumulatory i baterii. Nie ma nic gorszego, jak wyczerpana bateria pod ciemną wodą.

Jakie akcesoria do nurkowania warto wybrać?

Pytanie – jakie akcesoria do nurkowania wybrać?, jest praktycznie tak samo stare jak samo nurkowanie. Warto na starcie zaznaczyć, że wybranie najlepszych akcesoriów do nurkowania, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego też jeżeli sami nie czujemy się na siłach, aby wybrać najlepszy sprzęt, to warto skorzystać z pomocy znajomych, albo poprosić o doradztwo. Bardzo wiele przydatnych informacji można znaleźć również w internecie, gdzie dokładnie opisane są najpopularniejsze akcesoria do nurkowania oraz opisane wszystkie wady i zalety.

Artykuł powstał we współpracy z Divezone