Rattanowe fotele na taras znowu modne!

Barbara Wieczorek
sierpień06/ 2019

Meble rattanowe kojarzą Ci się ze staromodnymi fotelami bujanymi, które znajdowały się niegdyś w niemal każdym domu? Najwyższa pora przełamać stereotypy! Producenci wysokiej klasy wyposażenia do ogrodów i domów coraz śmielej wprowadzają do swoich katalogów meble wyplatane z egzotycznego surowca. Wbrew pozorom wysokiej jakości meble rattanowe doskonale wpisują się w klimat panujący w ogrodach, salonach i jadalniach urządzonych ze smakiem.

Powrót do korzeni

Meble z rattanu harmonijnie wpisują się w dominujący w architekturze wnętrz nurt powrotu do tego, co czyste, naturalne i pierwotne. Designerzy odchodzą już od zimnych kompozycji wypełnionych meblami i dodatkami o wysokim połysku i zimnych barwach z bielą na czele. Coraz częściej koncentrują swoją uwagę na materiałach o ciepłym wykończeniu – drewnie, kamieniu, bambusie, rattanie. Połączenie nowoczesnych, minimalistycznych form z materiałami o ciepłym, naturalnym wyrazie przynosi fenomenalne efekty!

Rattanowe fotele na taras – drugie życie klasycznych mebli

Nowoczesne fotele na taras wyplatane z rattanu zaskakują swoją nieszablonową formą. W ofercie czołowych producentów nie brakuje krzeseł i foteli, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Idealnie wyprofilowane, stylowe meble z wyplatanym siedziskiem zapewniają wysoki komfort odpoczynku, a jednocześnie finezyjnie dekorują przestrzeń. W sprzedaży znajdziesz zarówno klasyczne modele wyplatane z całości z egzotycznego surowca, jak i krzesła z łączonych materiałów – rattanu oraz aluminium. Większość tego typu mebli wyplatana jest w całości ręcznie, dzięki czemu każdy mebel śmiało nazwać można małym dziełem sztuki użytkowej.