Skok ze spadochronem

Barbara Wieczorek
wrzesień14/ 2019

Poszukiwanie adrenaliny, zrobienie czegoś szalonego – to marzenia wielu ludzi. Jak je spełnić bez wielkich wyrzeczeń, bez trudnego treningu? Kupno drogiego sprzętu do sportów ekstremalnych przytłacza niejednego pod względem finansowym. Skoki ze spadochronem mogą być jednak proste – wystarczy wykupić odpowiedni skok z instruktorem.

Na co trzeba być gotowym?

Przede wszystkim decydując się na skoki ze spadochronem, trzeba być gotowym na świetną zabawę z ogromną dawką adrenaliny. Wbrew pozorom, skok tandemowy nie jest wymagający pod względem przygotowania. Wręcz przeciwnie, praktycznie z marszu można skoczyć. O ile znajdzie się odpowiednio szybki termin, zwłaszcza że skoki ze spadochronem są aktualnie bardzo popularne.

Przy dobrej pogodzie zakłada się specjalistyczny kombinezon i wsiada do samolotu, który wynosi skoczka wraz z instruktorem w powietrze. Połączeni wyskakują i swobodnie spadają określoną długość czasu, w zależności od wysokości skoku. Jest to przepełnione adrenaliną doświadczenie, bardzo rozluźniające. Następnie instruktor rozkłada spadochron i następuje szybowanie aż do miejsca lądowania. Wszystko jest rejestrowane kamerami zamontowanymi do kombinezonu. Wszystko to składa się na interesujące spędzanie czasu wolnego, zapewniające niesamowite przeżycia i frajdę.

Zalecenia i przeciwwskazania

Do skoków nie trzeba przeprowadzać specjalistycznych badań lekarskich ani przechodzić treningu wysiłkowego czy innych aktywności fizycznych. Niestety istnieje szereg schorzeń, które czynią skoki ze spadochronem niemożliwymi. Są to choroby układu krążenia, wrodzona łamliwość kości, schorzenia kręgosłupa a także epilepsja. Nie wolno ukrywać choroby przed instruktorem, może to mieć bardzo złe skutki zdrowotne – niestety może być nawet śmiertelnie. Na skok nie powinny się także decydować osoby o wadze większej niż sto kilogramów – to już obwarowanie sprzętowe.

Gdzie kupić skok

Internet jest pełen stron oferujących skoki spadochroniarskie. Warto na pierwsze aktywności tego typu wybrać szkołę relatywnie blisko miejsca zamieszkania. Warto zapoznać się z opiniami w internecie oraz dostępnymi terminami skoków. Większość szkół ma na stronie cenniki – warto porównać pakiety cenowe, tak aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

https://razemwiecej.pl https://o-kultury.pl https://hushsmsapk.com