Skoki w tandemie jako inspiracja do reportażu

Barbara Wieczorek
sierpień04/ 2017

Skoki w tandemie są ciekawą alternatywą wobec zwyczajnych skoków spadochronowych. Prędkość sięgająca nawet 200 kilometrów na godzinę oraz ekstremalnie krótki czas na lądowanie sprawiają, że wspomniane doświadczenie można zapamiętać do końca swojego życia.

Proste zasady, ogromne emocje

Specyfika skoków tandemie jest magicznie prosta. Szkolenie, które należy przejść, jest wyjątkowo krótkie. Cały proces odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora. Podczas szkolenia uczestnik wznosi się samolotem do góry. Następnie wraz z instruktorem wykonują skok z imponującej wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Łatwo sobie wyobrazić, jak intensywne emocje wywołuje tego rodzaju przedsięwzięcie.

Każda próba jest oczywiście poprzedzona starannym przygotowaniem na płaszczyźnie technicznej i sprawnościowej. Nie bez znaczenia pozostaje również odpowiednie nastawienie psychiczne i kontrola własnych emocji. Nie ulega wątpliwości, że osoby o dużym poziomie akceptacji ryzyka, polubią skoki w tandemie najbardziej.

Ten moment – konfrontacja marzeń z rzeczywistością

Skoki w tandemie są ciekawą alternatywą wobec zwyczajnych skoków spadochronowych. Prędkość sięgająca nawet 200 kilometrów na godzinę oraz ekstremalnie krótki czas na lądowanie sprawiają, że wspomniane doświadczenie można zapamiętać do końca swojego życia. Niejednokrotnie zdarza się, że oprócz nas skok w tandemie wykonuje również inny śmiałek.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa skoczek przymocowany jest do specjalnej uprzęży, która łączy go z odpowiednim dwuosobowym spadochronem instruktora. Wspomniany instruktor monitoruje przebieg skoku. Fakt ten znacząco obniża stres związany ze skokiem na spadochronie.

Film o skokach w tandemie

Na specjalne życzenie klient skoki w tandemie mogą być wykonane razem z osobą, która będzie odpowiedzialna za sfilmowanie całego wydarzenia. Oczywiście może to być również osoba, która będzie robić zdjęcia poszczególnym skoczkom. Fotografie wykonane w takich sytuacjach są niezwykle sugestywne i doskonale odzwierciedlają charakterystyczne dla śmiałka emocje.

Jak widać, skok w tandemie z instruktorem daje niezwykłe możliwości. Sam zainteresowany skoczek może poznać unikalne doświadczenie, jakim bez wątpienia jest dryfowanie w przestworzach, z kolei osoba filmująca całe przedsięwzięcie ma okazję doskonalić swój warsztat i wykonać reportaż, który stanie się interesującą oraz wartościową pozycją w portfolio.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia