Stomatologia estetyczna

Barbara Wieczorek
sierpień13/ 2018

Żyjemy w czasach kultu ciała i jego atrakcyjności. Poprawiamy w sobie wszystko, co tylko da się poprawić. Spędzamy godziny w salonach fryzjerskich, gabinetach odnowy biologicznej. Coraz częściej korzystamy z pomocy chirurgów plastycznych. Chcemy wyglądać lepiej, piękniej, młodziej, co jest zupełnie zrozumiałe. Tymczasem jest coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę na samym początku. Coś co znacząco rzutuje na nasz ogólny wygląd i postrzeganie. Nasz uśmiech.

Czym się zajmuje stomatolog estetyczny?

Stomatologia estetyczna to gałąź gałąź usług dentystycznych, których głównym celem jest poprawa wyglądu i estetyki zębów. Mało kto rodzi się z idealnym uśmiechem. Zwykle nie jesteśmy z niego w 100% zadowoleni i narzekamy na szereg problemów. Czasem są to nierówne lub uszkodzone zęby, przebarwienia , osad czy brzydki kolor. Z tymi wszystkimi defektami jest w stanie poradzić sobie właśnie stomatolog estetyczny.

Jakie zabiegi wykonać można w gabinecie stomatologii estetycznej?

W gabinecie stomatologii estetycznej wykonać możemy szereg zabiegów rozwiązujących nasze dentystyczne problemy.Stomatolog estetyczny po obejrzeniu naszego uzębienia, dobierze odpowiednie dla nas leczenie. Mogą to być m.in.:

Licówki (protetyka estetyczna) – są to cieniutkie nakładki, wykonane ze specjalnego materiału kompozytowego, przyklejane do zębów, w celu uzupełnienia brakujących ich fragmentów lub ukrycia przebarwień.

Korony zębowe (protetyka estetyczna) – ich przeznaczenie to całkowite przykrycie uszkodzonego zęba, Pełnią też funkcję ochraniającą. Ząb zostaje zeszlifowany, a na niego nakłada się koronę. Korony mogą być też montowane na implantach (sztucznych, wszczepionych korzeniach zęba).

Skaling – usuwanie nagromadzonego w okolicach szyjek zębowych (choć nie tylko) kamienia nazębnego. Skaling może być przeprowadzony różnymi metodami (mechaniczną, ultradźwiękową – najczésciej, laserową, dźwiękową oraz chemiczną.

Piaskowanie – usuwanie osadów i przebarwień za pomocą specjalnej piaskarki, która pod dużym ciśnieniem emituje strumień piasku. Jest to zwykle zabieg uzupełniający do skalingu. Warto zaznaczyć, iż usuwanie osadów nazębnych to zabieg, który raz w roku przysługuje nam w ramach NFZ.

Wybielanie zębów metodą nakładkową – stomatolog estetyczny wykona dla nas specjalnie dopasowane do naszych szczęk nakładki, których używa się zwykle na noc ze specjalnie dobranym przez lekarza żelem wybielającym.

Wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond – na zęby nakłada się specjalny preparat rozjaśniający, którego składniki aktywują się na skutek naświetlania lampą. Daje to natychmiastowy efekt wybielenia.

Jak widać istnieje wiele metod i sposobów na sprawienie by nasze zęby były piękne a uśmiech zachwycał. Warto zainwestować w siebie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „stomatologia estetyczna katowice”, aby znaleźć szeroką ofertę gabinetów.