Struktura drewna – zawsze modna

Struktura drewna – zawsze modna
Barbara Wieczorek
wrzesień20/ 2017

Uroda drewna wydaje się wieczna, jak sama przyroda, z której się wywodzi drewno. Mimo zapatrzenia w technologię i nowoczesne materiały, przypominające niekiedy te, z których buduje się statki kosmiczne, nadal kochamy drewno. Potwierdza to moda na drewniane domy w technologii szkieletowej oraz elementy drewniane w ogrodach. Naturalnie natura – taką prawdę zdają się wyrażać współczesne domy i ogrody.

Naśladowanie natury

Drewno może być obecne w swojej czystej postaci lub w formie odwołania. Meble Helvetia przywołują jego piękno na przykład w formie inspiracji strukturą i kolorem. Przykładem tego jest sypialniana kolekcja Indria.

Meble te wykonane są w kolorze dąb monastery. W połączeniu z czarnym szkłem wygląda to niesamowicie. Wykorzystano tutaj wysokiej jakości płytę meblową o strukturze drewna, odporną na zarysowania i działanie promieni słonecznych. Całość odsyłająca do urody drewna prezentuje się okazale i szykownie. Zestaw Indria składa się z szafy ubraniowej, komody, łóżka, dwóch szafek nocnych.

Drewno w kuchni – ozdoba w naturalnym stylu

Także nowoczesne meble kuchenne często odwołują się do naturalnej urody drewna. Naśladując jego strukturę. Coraz częściej też w kuchni, nie tylko w tej urządzonej w duchu rustykalnym, decydujemy się na proste stoły z surowego drewna. Jest ono tutaj najlepszą ozdobą. Takie stoły na zasadzie przeciwieństwa stawia się też w awangardowych kuchniach, w połączeniu z designerskimi szafkami czy dodatkami kuchennymi.

Na drewnianym tarasie albo werandzie

Kuchnia w drewnie to idealne wprowadzenie na drewniany taras albo werandę. Jeśli poszukujemy wygodniejszych rozwiązań, to świetnym pomysłem będzie taras z deski kompozytowej, imitujący naturalne drewno, a łatwiejszy w utrzymaniu niż taras wykonany z naturalnego drewna.