Szambo czy oczyszczalnia?

Barbara Wieczorek
listopad09/ 2018

Decyzja o budowaniu własnego domu to dopiero początek. Większość przyszłych właścicieli nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wyborów jeszcze przed nimi – chociażby tak prozaicznych, jak wybór sposobu likwidowania nieczystości.

Nie każde rozwiązanie sprawdzi się na Twojej posesji

Wybór odpowiedniego sposobu pozbywania się nieczystości musi być uzależnione od całego szeregu czynników. Nadrzędną rolę w tym wypadku będą grały zgody urzędowe – nie każda działka może być wyposażona w szambo i nie na każdej można postawić biologiczną oczyszczalnię ścieków.

Drugim istotnym czynnikiem jest wielkość działki. W obu przypadkach konieczny jest odpowiedni wymiar posesji, aby zachować bezpieczne odległości od okien i drzwi lub po prostu żeby pomieścić dodatkowy budynek, w którym będą znajdować się urządzenia służące do oczyszczania nieczystości.

Ekologia i komfort – dobierz rozwiązanie do swoich potrzeb

Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, wybór odpowiedniego sposobu należy do właściciela posesji. Jedną z opcji jest oczyszczalnia ścieków, o której więcej można poczytać na https://oczyszczalnie-metalbud.pl. Jednym z jej zalet jest to, że oczyszcza nieczystości, bez ryzyka przedostania się niekorzystnych bakterii i toksyn do środowiska naturalnego. Generuje jednak wyższe koszty podczas stawiania, co powoduje, że nie jest zbyt częstym widokiem na polskich działkach mieszkalnych.

Inną opcją, którą jednak specjaliści z oczyszczalnie-metalbud.pl uważają za jednak dość archaiczną, jest szambo. W porównaniu do oczyszczalni jest znacznie droższe w utrzymaniu. Wiąże się również z koniecznością regularnego opróżniania oraz nieprzyjemnym zapachem, który może pojawiać się w okolicach urządzenia. Minusem tego rozwiązania jest również ryzyko skażenia okolic szamba – wszystkie nieczystości. Wszystkie nieczystości przechowywane są w zbiorniku, w którym wytrącają się toksyczne gazy.

Co będzie najlepsze dla Twojego domu?

Podejmując decyzję o wyborze idealnego rozwiązania, warto skonsultować się ze specjalistami. Fachowiec z https://oczyszczalnie-metalbud.pl przedstawi Ci możliwości, jakie mogą zostać wykorzystane na Twojej posesji i zaproponuje gotowe rozwiązania, pozwalające na profesjonalne oczyszczanie ścieków. Podobnie, jeśli zdecydujesz się na szambo – skorzystaj z rad sprzedawców, którzy doskonale znają potrzeby konkretnych budowli.

Warto również skorzystać z rad sąsiadów i przyjaciół, którzy stosują konkretne rozwiązania na swoich posesjach – to właśnie od nich dowiesz się o ewentualnych problemach, jakie pojawiają się przy eksploatacji oby rozwiązań.

https://venndo.pl https://passittotheleft.org http://okna-renoma.pl