Sztućce – jaki komplet wybrać?

Sztućce – jaki komplet wybrać?
Barbara Wieczorek
wrzesień19/ 2018

Kupno kompletu sztućców dla sześciu lub dwunastu osób to niemała inwestycja. Wszystkim tym, którzy chcą wyposażyć swoją kuchnię w eleganckie i trwałe sztućce, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie.

Niezawodne sztućce ze stali nierdzewnej

Jeszcze do niedawna ogromną popularnością cieszyły się sztućce wykonane ze srebra lub posrebrzane. Niestety w praktyce okazywało się, że walory tego typu sztućców kończyły się na eleganckim wyglądzie. Dzisiaj odchodzi się od niepraktycznych, wymagających szczególnej pielęgnacji sztućców na rzecz bardziej praktycznych modeli wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10. Znak wytłoczony na rączkach widelców, łyżek i noży oznacza, że w stopie metalu znajduje się 18% chromu oraz 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że stal jest odporna na zarysowania, wysokie temperatury, związki zawarte w jedzeniu oraz ostre środki myjące.

Wersja dla alergików

Niestety, wyżej opisane sztućce nie znajdą zastosowania w kuchni osób uczulonych na nikiel. Aby posiłek nie był dla alergików sytuacją zagrażającą ich zdrowiu, powinni wybrać sztućce oznaczone symbolem 18/0. Dzięki wysokiej zawartości chromu, noże, widelce i łyżki zachowują swoje antykorozyjne właściwości, a jednocześnie pozbawione są szkodliwego alergenu.

Gdzie kupić idealny komplet?

Aby mieć pewność, że nowy nabytek będzie służył w kuchni znacznie dłużej niż tylko kilka lat, warto postawić na produkty sprawdzonych marek. Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej klasy zestawy sztućców, które pięknie zdobią stół, wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, a ich użytkowanie (dzięki przemyślanej w najmniejszym detalu budowie) jest czystą przyjemnością.