Sztućce platerowane  – warto?

Barbara Wieczorek
sierpień16/ 2018

Jeszcze do niedawna podczas uroczystych kolacji towarzyszyły nam eleganckie sztućce pokryte srebrem lub wykonane w całości z tego metalu szlachetnego. Dzisiaj kosztowne, srebrne wyroby straciły na znaczeniu i coraz częściej ustępują miejsca sztućcom z nowoczesnych materiałów. Dlaczego odchodzimy od starych rozwiązań? Jakie sztućce powinny znaleźć się w nowoczesnym mieszkaniu?

Drogie nie znaczy lepsze!

Koneserzy, dla których kluczową wartością jest wysoka jakość i unikatowość produktów, z pewnością cenią elegancję cukiernic, sztućców i naczyń ze srebra. Tego typu wyrobom nie sposób odmówić efektownego wyglądu, który dodaje stołowi klasy i wytworności. Niestety, w praktyce okazuje się, że na walorach estetycznych i wysokiej wartości zalety srebrnych akcesoriów kuchennych się kończą. Po pierwsze, produkty wykonane w całości ze srebra są ciężkie, co znacznie utrudnia ich użytkowanie. Po drugie, srebro wymaga odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia specjalnymi środkami. Jeśli nie zadbamy o jego powierzchnię, szybko pokryje się ona przebarwieniami i nieestetycznymi plamami. Kłopotem może być również przechowywanie srebra.

Eleganckie sztućce na prezent ślubny

Poszukując sztućców dla siebie lub kompletu na prezent z okazji ślubu czy przeprowadzki, warto skupić się na modelach wykonanych ze stali nierdzewnej. Doskonałe sztućce na prezent ślubny posiada w swojej ofercie marka Gerlach. Wysokiej klasy produkty wykonane są ze stali nierdzewnej 18/10. Obecność w stopie niklu i chromu gwarantuje metalowi antykorozyjność, nadaje mu wysoki połysk i zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych (na przykład wysokich temperatur i ostrych środków myjących używanych w zmywarkach). Co ważne, w parze z wysoką trwałością idzie w tym przypadku estetyka. Minimalistyczna linia i eleganckie wykończenie pięknie komponują się z nowoczesnym wystrojem mieszkań.