Tanie domy całoroczne – wybuduj dom zamiast kupna mieszkania

Barbara Wieczorek
styczeń28/ 2019

Rynek nieruchomości przeżywa dzisiaj prawdziwe oblężenie – mieszkania kupowane są na potęgę, i dotyczy to zarówno rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Szukając miejsca dla siebie z pewnością wykonamy niejedną kalkulację dotyczącą potencjalnego mieszkania. Może okazać się, że mieszkania są znacznie droższe niż nam się wydaje. Czy istnieje alternatywa? Zdecydowanie tak – są to tanie domy całoroczne z drewna.

Idealny dom budowany w mniej niż w rok

Ceny mieszkań są bardzo wysokie – i dotyczy to nie tylko mieszkań w dużych miastach, ale i mieszkań w znacznie mniejszych miejscowościach. Decydując się mieszkanie z rynku pierwotnego musimy liczyć się z tym, że będzie ono umiejscowione z dala od centrum, a cena dalej będzie wysoka. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę wybudowanie własnego domu – ta opcja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które pragną mieszkać bliżej przyrody i nie zależy im na bliskości miasta. Okazuje się, że tanie domy całorocznemożna wybudować w mniej niż w rok, a koszty są nieporównywalnie mniejsze od analogicznego domu murowanego. Jak to możliwe?

Jak budowany jest dom drewniany?

Domy drewniane budowa są etapami. Pierwszym jest oczywiście wybranie odpowiedniego projektu – projekty znajdziemy w firmach oferujących budowę domów drewnianych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Kolejna sprawa to dopilnowanie wszelkich spraw administracyjnych i związanych z gruntem. Budowa rozpoczyna się od wykopania i zalania fundamentów, kolejno stawiany jest komin i szkielet domu. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – pogoda nie ma znaczenia. Szacuje się, że dom drewniany wznoszony jest od 2 do 8 miesięcy w zależności od tego w jakim stanie ma być dodany.