Toner do drukarki – oryginalny czy zamiennik?

Barbara Wieczorek
luty01/ 2019

Koszt zakupu drukarki to jedno. Ale jeszcze ważniejsze są koszty jej eksploatacji. Dlatego tak ważne jest jakie tonery zakupuje się do swojej drukarki. Podstawowe pytanie brzmi czy lepsze są tonery oryginalne czy zamienniki. Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od kilku czynników.

Tonery oryginalne

Tonery oryginalne są niestety dość drogie. To właśnie jest główna przyczyna tego, że wiele osób zastanawia się nad ich zamianą na tonery zamienniki. Oczywiście nie da się ukryć, że toner oryginalny jest optymalnie dostosowany do używanego typu drukarki. Dlatego daje on najlepszą jakość wydruku. To właśnie jest główny argument producentów oryginalnych tonerów. Oprócz jakości wydruku przekonują oni także o tym, że oryginalne tonery wpływają na dłuższą żywotność drukarki. Twierdzi się także, że oryginalne tonery do drukarek sprawiają, że sprzęt rzadziej się psuje. Nie oznacza to jednak, że tylko oryginalne tonery są najlepsze. Zamienniki wcale nie są takie złe.

Zamienniki oryginalnych tonerów

Zamienniki to z pewnością dużo tańsza alternatywa dla oryginałów. Oferta zamienników na rynku nie bardzo szeroka. Można śmiało powiedzieć, że nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika niezależnie od tego jakiej drukarki się używa. Ich największą zaletą jest przede wszystkim dużo niższa cena w porównaniu z tonerami oryginalnymi. Jest jednak typ zamienników, których raczej nie powinno się używać. Są to tonery regenerowane. Są one co prawda najtańsze jednak w ich przypadku występuje dość duże ryzyko awarii. Dużo lepszym rozwiązaniem są refabrykowane tonery do drukarek. Co więcej, ten typ zamienników daje naprawdę wydruk w naprawdę wysokiej jakości. Niczym nie odbiegają od tonerów oryginalnych, a są przy tym tańsze. Niezależnie jaki rodzaj zamienników zostanie wybrany ważne jest, aby tego typu tonery zawsze kupować od renomowanych producentów.

Oryginał czy zamiennik?

Zatem oryginał czy zamiennik? Rozstrzygnięcie tego problemu nie jest takie łatwe. Wszystko bowiem zależy od własnych oczekiwań, a konkretnie od tego jakie materiały najczęściej są drukowane. Jeśli są to przede wszystkim obrazy i grafiki to lepszym rozwiązaniem będą oryginały. Jeśli jednak najwięcej drukujemy zwykłe tekstowe dokumenty to nic nie stoi na przeszkodzie, aby używane tonery do drukarek były zamiennikami. Zamienniki świetnie nadadzą się także do domowego użytku. Ważne jednak, o czym już wspomniano, aby wszelkie zamienniki były zawsze kupowane od sprawdzonych producentów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/.

http://yourpbc.org/gotuj-smacznie-i-bez-trudu/ https://fluent-access.com/oryginalna-lazienka-jak-ja-zaaranzowac/ https://hexi-dump.org/praktyczny-parasol-na-tarasie/