Trzy kroki do urządzenia nowoczesnej jadalni

Barbara Wieczorek
kwiecień22/ 2019

W wielu domach i mieszkaniach jadalnie najczęściej połączona jest z salonem lub kuchnią. Bez względu na to, z którym z pomieszczeń występuje w duecie, należy zadbać o to, aby odpowiednio ją wydzielić i sprawić, by stała się przytulnym miejscem do rodzinnych posiłków. Jak zaaranżować jadalnię? Sprawdźcie trzy sprawdzone kroki w naszym dzisiejszym poradniku!

Krok pierwszy: funkcjonalny stół

Meble, które spotykamy w jadalni to najczęściej stół i krzesła — czasami może dodatkowy kredens, czy kilka półek. Jeżeli chcemy, aby w pełni spełniała swoją funkcję, warto zadbać o to, by meble były praktyczne. O ile na co dzień jemy posiłki w gronie domowników, o tyle często podczas świąt, czy innych ważnych uroczystości brakuje miejsca, dlatego tak ważny jest stół. Jeżeli przestrzeń jadalnie jest nieco ograniczona, należy zainwestować w składany stół, który w ciągu dnia posłuży, jako miejsce spotkać domowników, a w wyjątkowych sytuacjach, pozwoli spędzić miło czas gościom.

Krok drugi: oddzielna przestrzeń

W jaki sposób wyodrębnić granice między jednym pomieszczeniem a drugim, jeżeli nie stoi pomiędzy nimi ściana? Idealnym sposobem będzie oczywiście zmiana koloru ścian, czy odcieni paneli. Świetnie także sprawiają się firany gotowe, które pozwalają zaszaleć podczas aranżowania okna i nadaniu klimatu. Jaki kolor wybrać? Gotowe firany występują w wielu nowoczesnych odcieniach, jednak jeżeli zależy nam na spójnym wnętrzu, możemy dobrać je indywidualnie pod kolor obić krzeseł, czy w kontraście do tkani, które wybraliśmy. To z pewnością stworzy ciekawą przestrzeń.

Krok trzeci: odpowiednie nakrycie stołu

W dzisiejszych czasach z obrusów korzystamy najczęściej podczas ważnych uroczystości. Nie należy jednak zapominać o tym, że to nie tylko obrusy stanowią ozdobę stołu. Podkładki pod talerze, wazony z kwiatami, zapachowe świece, czy małe bibeloty — to one najczęściej sprawiają, że jadania nie wygląda „surowo” tylko przytulnie.

Jeżeli mamy problem z zaaranżowaniem jadani, warto sprawdzić inspiracje w internecie, które z pewnością będą pomocne. Bez względu na to, czy wybierzemy gotowe firanki spójne z krzesłami, czy nie, warto mieć w zanadrzu, chociaż dwie opcje kolorystyczne, aby czasami odmienić wnętrze.

Firany gotowe znajdziesz w ofercie Spokko.pl

Nowoczesna łazienka https://poochfest.org/sypialnia-w-stylu-boho/ http://kb-direct.pl/dlugie-buty-jezdzieckie-czyli-kupujemy-oficerki/