Uniwersalne ortezy

Barbara Wieczorek
maj08/ 2018

Kontuzje różnorodnych stawów stają się codziennością w obecnym świecie. Czynników tego typu urazów jest wiele. Wpływ na stan ludzkich tkanek może mieć chociażby dieta czy codzienny styl życia. Osoby spędzające wiele godzin w pozycji siedzącej będą bardziej narażone na kontuzje, niż osoby spędzające czas aktywnie. Przykurcze powstające w mięśniach mogą powodować nienaturalne przeciążenia w stawach, co z kolei może prowadzić do takich schorzeń jak syndrom opadającej stopy. W jaki sposób sobie poradzić?

Na ratunek orteza

Wiele osób zmagających się z urazami różnych części ciała chce usprawnić swoje życie poprzez zastosowanie ortezy na stawy. Jednym z najczęściej spotykanych schorzeń są problemy ze stopą. Ortezy na opadającą stopę są akcesoriami rehabilitacyjnymi, których główną funkcją jest utrzymywanie prawidłowej pozycji stopy podczas chodu. W przypadku syndromu opadającej stopy, osoby chore nie są w stanie chodzić w prawidłowy sposób. Problem stanowi kolejność stawiania kroku, gdyż rozpoczynają one chód od postawienia pierw palców, a następnie pięty, co nie jest prawidłową, naturalną kolejnością.

Nie tylko usztywnienie

Prawidłowa rehabilitacja nie może kończyć się na zakupie ortezy na opadającą stopę. Prócz prawidłowego usztywnienia, konieczne jest zadbanie o wzmocnienie mięśni, jak i samych stawów. Nieoceniona może okazać się pomoc doświadczonego rehabilitanta czy dietetyka. Dieta bogata w białko wysokiej jakości i odpowiednią ilość witamin i minerałów, może prowadzić do regeneracji chrząstek oraz pozostałych części organizmu. Odpowiednie ćwiczenia, mogą z kolei doprowadzić stawy i mięśnie do naturalnej mobilności. Silne mięśnie stanowią z kolei bardzo dobry układ odciążający stawy, ponieważ są swego rodzaju wzmocnieniem i przenoszą część obciążeń.

Przede wszystkim z głową

Decydując się na zakup ortezy na stopę oraz rehabilitację należy mieć przede wszystkim solidne podstawy oparte na wiedzy. Znaczy to tyle, że nie warto kupować ortezy oraz dobierać ćwiczenia bez konsultacji z wykwalifikowanym specjalistą. Dobrych ortopedów oraz terapeutów można znaleźć w wielu miastach, dlatego warto poświęcić trochę pieniędzy na konsultacje, gdyż nieodpowiednio dobrana orteza na stopę oraz trening zamiast leczyć, mogą szkodzić!

Leczenie kontuzji stawów nie jest tak proste jak wielu osobom się wydaje. Niektóre kontuzje mogą ciągnąć się za ludźmi latami, często okazując się niemożliwymi do wyleczenia. W związku z tym, należy z głową podejść do tematu leczenia, gdyż błędnie prowadzona rehabilitacja może bardziej kaleczyć niż leczyć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599

Nowoczesna łazienka https://vinnvinn.org/swiatowe-standardy-w-przedsiebiorstwach/ https://e-halina.pl/czy-iso-27001-jest-w-stanie-pomoc-firmie/