Wanny prostokątne – klasyka i wygoda

Barbara Wieczorek
październik09/ 2017

Każdy czytelnik, któremu wyłączono na jakiś czas ciepłą wodę, który dużo podróżuje czy też uprawia sporty albo prowadzi stresujące życie, na pewno doceni uroki wanny. Tam możemy się dokładnie umyć, wygrzać, odpocząć i odstresować. Większość z nas woli wannę od pryszniców…

Wanny XXI wieku

Dzisiaj szeroko reklamowane są przeróżne rodzaje wanien. Możemy wybrać wanny stylizowane na dawne – wolnostojące, z fantazyjnymi nóżkami albo też nowoczesne wanny o geometrycznych kształtach. Wszystkie te modele wyglądają ciekawie i zapewne też świetnie prezentują się w łazienkach. Dlaczego tylko zapewne? Otóż większość z nas nie ma tak dużych łazienek, aby pomieścić fantazyjne wanny. Dlatego też…

Wanny prostokątne – ponadczasowy hit

Warto rozważyć zakup klasycznej wanny prostokątnej. Jakie są jej zalety? Otóż przede wszystkim taka wanna na pewno zmieści się do każdej łazienki. Dzięki prostokątnemu kształtowi oraz dużemu wyborowi przeróżnych rozmiarów, wanny prostokątne doskonale wręcz zapełniają przestrzeń. Wybierając wannę prostokątną nie musimy się nawet zastanawiać nad ewentualnym zakupem brodzika!

Wanny prostokątne są łatwe do przestrzennego zaaranżowania jeszcze pod jednym kątem. Otóż szybko i ciekawie można je obudować, dzięki czemu świetnie wpasują się w styl aranżacji łazienki. Położenie desek, kafelków czy mozaiki to łatwe i szybkie zadanie przy wannach prostokątnych.

Prostokąt prostokątowi nierówny

Należy jeszcze zwrócić uwagę na jedną sprawę – otóż nie każda wanna prostokątna na zewnątrz, w środku także ma prostokąt. Co więcej – większość z nich ma owal a czasem nawet są tak wyprofilowane, jak wspomniane na początku fantazyjne stare wanny. To jeszcze nie koniec różnic. Otóż prostokątne wanny mogą mieć w środku specjalne wyprofilowane siedzisko, które będzie ułatwiało czynności higieniczne.

Akryl – higiena i czystość

Warto jeszcze dodać, że większość wanien prostokątnych jest z akrylu. Co to oznacza? Otóż są one generalnie łatwe do czyszczenia. Jeśli do tego faktu dodamy to, że generalnie wanny prostokątne nie posiadają żadnych ukrytych, trudno dostępnych przestrzeni, to zauważymy, że ten umożliwiają one zachowanie bardzo wysokiego stopnia higieny w łazience. Ma to duże znaczenie np. jeśli posiadamy małe dzieci.

Na koniec warto jeszcze dodać, że przy wannach prostokątnych dość łatwo jest znaleźć przestrzeń na trzymanie kosmetyków i innych niezbędnych akcesoriów potrzebnych zawsze w łazience. Jak zatem widać wanna w kształcie prostokąta to uniwersalny i praktyczny wybór!

Artykuł zrealizowany przy współpracy z 1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.