Wielki powrót rattanu

Barbara Wieczorek
sierpień07/ 2017

Meble z rattanowej plecionki kojarzą nam się przede wszystkim ze starymi, bujanymi fotelami, jakie znamy z domów naszych babć. Mimo tego, że rattan już od wieków jest znany i wykorzystywany na szeroką skalę w przemyśle meblarskim, to przez ostatnie sezony przeżywa swoisty renesans. Meble ogrodowe z rattanu z sezonu na sezon zdobią coraz większą część prywatnych ogrodów i miejsc publicznych, dodając przestrzeni klasy i zapewniając użytkownikom komfort.

Rattan – dlaczego warto?

Jedną z największych zalet mebli z rattanu jest ich uniwersalność. Naturalna plecionka harmonijnie współgra z niemal każdą przestrzenią, zarówno zaprojektowaną w stylu vintage, jak i nowoczesnymi ogrodami, gdzie dominuje prostota i elegancja. Meble ogrodowe z rattanu są niezwykle lekkie, dzięki czemu bez problemu możemy je przenosić i szybko zabezpieczyć, kiedy relaks na świeżym powietrzu zakłóci niespodziewana ulewa. Mimo niewielkiej wagi, meble z rattanowej plecionki są solidne i stabilne, włókna nie łamią się ani nie odkształcają. Ponadto, utrzymanie w czystości rattanowych krzeseł czy sof jest dziecinnie proste – wystarczy delikatnie przetrzeć je miotełką do kurzu albo wilgotną ściereczką, aby całkowicie pozbyć się zanieczyszczeń.

Nowoczesna odsłona klasyki

Meble rattanowe, które obecnie możemy dostać w dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym, zaskakują niebanalnym wzornictwem. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz modele, w których zderzają się dwa, pozornie skrajne światy – technika i natura. Krzesła z wyplatanym ręcznie siedziskiem stojące na metalowych, geometrycznych nogach są  niekwestionowanym hitem wśród designerów!

 

 

 

https://myvatn.org https://labels2017.org/meble-kuchenne-na-wymiar-sposob-na-idealna-kuchnie/ https://rocela.pl/wygodny-fotel-do-domowego-biura/