Winylowy lakier do paznokci – szybki i trwały manicure

Winylowy lakier do paznokci - szybki i trwały manicure
Barbara Wieczorek
marzec27/ 2017

Pomalowane paznokcie pięknie się prezentują, niestety zwykłe lakier są zazwyczaj dosyć nietrwałe i trudno utrzymać idealny manicure dłużej niż kilka dni. Lakiery hybrydowe są dużo bardziej odporne na uszkodzenia i ścieranie, ale ich nakładanie jest czasochłonne i skomplikowane.

Lakier winylowy – dla kogo?

Ten typ lakieru to rozwiązanie pośrednie między tradycyjnymi produktami i hybrydami. Jest to propozycja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na manicure, jednocześnie chcą, żeby ich paznokcie ładnie się prezentowały. Zaletą lakieru winylowego jest przede wszystkim stosunkowo duża trwałość. Utrzymuje się na paznokciach przez około 7 dni, co jest dosyć dobrym wynikiem w porównaniu do zwykłych lakierów. Duża trwałość jest uzyskiwana dzięki dodatkowi polimerów winylowych, które sprawiają, że lakier staje się twardszy i jednocześnie zapewniają lepszą ochronę płytki paznokcia.

Lakier winylowy zachowuje estetyczny wygląd, nie traci intensywnego koloru, nie pęka i nie kruszy się. Jednocześnie w przeciwieństwie do hybryd, usuwanie lakieru nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalnych produktów ani wizyty w salonie kosmetycznym. Wystarczy wacik i zwykły zmywacz do paznokci.

Jak nakładać lakier winylowy?

Ten typ lakieru nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia. Nałożenie dwóch warstw produktu pozwala na uzyskanie bardziej wyrazistego koloru. Można nakładać sam lakier lub uzupełnić manicure wierzchnią warstwą top coat, która dodatkowo utwardza i chroni pomalowane paznokcie przed ścieraniem oraz innymi mało estetycznymi uszkodzeniami.

Malowanie paznokci lakierem winylowym zajmuje znacznie mniej czasu niż nakładanie hybryd. Dużą zaletą takich produktów jest fakt, że nie trzeba używać lampy UV, żeby je utwardzić. Wystarczy odczekać około 7 minut, żeby lakier wysechł. Dokładny czas wysychania będzie nieco inny w przypadku różnych produktów.

Ile kosztuje taki lakier?

Ceny lakierów winylowych różnią się w zależności od marki. Zazwyczaj zaczynają się już od 15 zł. Na rynku dostępne są także zestawy z top coat, w wyższej cenie, które zapewniają dodatkowe utrwalenie manicure. Lakiery wibylowe w dobrej cenie kupisz w sklepie http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014.

Czy warto używać lakierów winylowych? Na pewno można je wypróbować jako ciekawą alternatywę dla zwykłych produktów i sprawdzić, czy rzeczywiście będą bardziej trwałe, zwłaszcza że koszty takiego manicure nie są zbyt wygórowane i można go wykonać samodzielnie w domu. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór lakierów tego typu, więc nie ma problemu z dobraniem produktów w ulubionych kolorach i odcieniach.

http://okna-renoma.pl https://favcolor.net https://malopolskaubezpieczenia.pl