Własny dom bez olbrzymiego kredytu? To możliwe!

Barbara Wieczorek
październik09/ 2019

Zamieszkanie we własnym domu usytuowanym w spokojnej, podmiejskiej okolicy to marzenie wielu osób na co dzień żyjących w ciasnym mieszkaniu w bloku. Niestety, wysokie koszty budowy swoich własnych czterech ścian skutecznie uniemożliwiają realizację marzenia o niezależności, komforcie i życiu blisko natury. Odpowiedzią na potrzeby inwestorów, którzy chcą wybudować dom bez wiązania się z bankiem kredytem na niebotyczną kwotę, są nowoczesne domy szkieletowe.

Domy szkieletowe – budownictwo na miarę XXI wieku

Nowoczesne budownictwo lekkie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Do jego największych zalet zaliczyć możemy niskie koszty na poziomie budowy oraz eksploatacji, niemal błyskawiczną budowę, ekologiczność. Domy szkieletowe powstają z gotowych prefabrykatów ze specjalnie przygotowanego, suszonego komorowo i czterostronnie struganego drewna. Elementy konstrukcyjne łączone są gwoździami pierścieniowymi,  a następnie uzupełniane płytami, ocieplane oraz pokrywane systemami wiatroizolacyjnymi. Jedynym murowanym elementem konstrukcji jest solidny fundament. Odpowiednio zaprojektowany według najnowszych technologii, zaimpregnowany i wyposażony w systemy izolacyjne dom drewniany nie niszczeje pod wpływem zmiennej pogody i zapewnia optymalny komfort cieplny niezależnie od pory roku.

Nowoczesne domy na każdą działkę

Dom szkieletowy kojarzy Ci się z niewielkim domkiem z bali? Najwyższa pora wyjść poza schemat! Nowoczesne domy z drewna pod kątem wizualnym w niczym nie różnią się od tradycyjnych, murowanych budynków. W katalogach firm wyspecjalizowanych w projektowaniu i budowie tego typu domów nie brakuje innowacyjnych budynków mieszkalnych o geometrycznych, energooszczędnych bryłach.