Wygodne krzesła w mieszkaniu – co wybrać?

Wygodne krzesła w mieszkaniu – co wybrać?
Barbara Wieczorek
marzec23/ 2017

O tym jak ważny jest wygodny fotel czy krzesło w mieszkaniu nie trzeba nikogo przekonywać. Po ciężkim dniu w pracy czy w szkole chcemy wypocząć, a wygodne meble mają nam w tym pomóc. Jakie krzesła i fotele powinny znaleźć się w naszym mieszkaniu? Na jakie parametry zwracać uwagę? Czy „modne” znaczy też „zdrowe”?

Wygodne meble wypoczynkowe w salonie

Salony kojarzone są z miejscem odpoczynku oraz relaksu – to właśnie tu czytamy książki, oglądamy ulubione seriale, spotykamy się przy stole z rodziną. Jeszcze do niedawna normą było kupowanie zestawów wypoczynkowych dwuczęściowych (fotel i kilkuosobowa kanapa) lub trzyczęściowych (fotel, mała sofa i kanapa). Obecnie trend ten się zmienia, chociaż w sklepach meblowych dalej znajdziemy ciekawe komplety. Polacy zamiast tego wykorzystują rozwiązanie podpatrzone w licznych katalogach wnętrzarskich oraz portalach: obszerny fotel i prosta, skandynawska sofa. Zestaw taki może różnić się kolorystycznie lub też być wykonany w tego samego materiału. Ważne jest jednak, aby fotel był wygodny, profilowany, miał obszerne podłokietniki i lekko wygięte w tył oparcie.

Co z kuchnią?

Coraz więcej z nas pragnie w kuchni stworzyć niewielkie miejsce do spożywania posiłków. Jeśli jednak chcemy nietuzinkowych rozwiązań warto pomyśleć o roboczym blacie, który jednocześnie może służyć jako przestrzeń do jedzenia. Do takiego blatu konieczne będzie zakupienie wysokich krzeseł barowych – znajdziemy je na przykład na stronie www.krzesloteka.pl/kategoria-produktu/hokery-krzesla-barowe. Pamiętajmy o tym, aby hokery posiadały wzmocnione oparcie, aby móc siedzieć na nich wygodnie. Wiele firm oferuje także krzesła z podłokietnikami i podparciem dla stóp. Zwróćmy również uwagę na to, z jakiego materiału wykonano stelaż takiego krzesła – musi być ono odporne na uszkodzenia i odkształcanie.

 

https://africanclub25society.com https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ https://hushsmsapk.com