Znajdź idealne meble do ogrodu

Barbara Wieczorek
grudzień20/ 2018

Znalezienie idealnego miejsca do odpoczynku nie musi być trudne – wystarczy łaskawszym okiem spojrzeć na nasz taras czy ogród. Przestrzenie przydomowe często są niedoceniane. Na szczęście w Polsce od kilku lat panuje moda na samodzielnie urządzanie miejsc wypoczynkowych właśnie w ogrodach. Jak poradzić sobie z wyborem mebli i dodatków? Czy konieczne jest wydawanie dużych kwot na zatrudnienie architekta zieleni? Zdecydowanie nie – wszystko możemy zrobić samodzielnie!

 

Szukając mebli – na co zwracać uwagę?

Najważniejsze podczas wyboru mebli jest przede wszystkim ich trwałość. Producenci muszą stawiać na tworzywa trwałe i odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. W ogrodzie czy na tarasie meble będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne, również na niskie i wysokie temperatury. Wyłącznie trwałe materiały sprawdzą się pod tym kątem. Wśród licznych propozycji bez wątpienia królują meble technorattanowe oraz aluminiowe. Samo aluminium może być zarówno materiałem wierzchnim, jak i niewidocznym stelażem. Zastosowanie aluminium malowanego proszkowo sprawia, że nie musimy martwić się o wilgoć czy o wnikanie rdzy – procesy te są skutecznie zahamowane.

 

Stół, przy którym zasiądą goście

Jaki stół wybrać? Stół ogrodowy drewniany wydaje się być obecnie jedną z najlepszych możliwości. Zastosowanie drewna teakowego okazało się strzałem w dziesiątkę – takie tworzywo na długie lata zachowa swój kolor i naturalne piękno. Stół z drewna pozwoli na stworzenie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej, nada charakteru i przyczyni się do zwiększenia estetyki otoczenia.

 

Znajdź sposoby na urozmaicenie ogrodu

Istnieje wiele możliwości związanych z ogrodem – zdecydowana większość z nas decyduje się na zakup parasola ogrodowego, którego zadaniem jest chronienie nas przed słońcem. Alternatywą, kiedy chcemy zadaszyć większą część ogrodu, może być nowoczesna tarasola. Oba rozwiązania zaproponują nam najlepsi producenci dodatków ogrodowych.

https://elkbuntu.net https://venndo.pl https://hellheaven.pl