Śledzenie ciężarówek na mapie

Barbara Wieczorek
październik23/ 2022

Przedsiębiorca transportowy zarządza całą firmą przewozową. Jest to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które niesie za sobą sporo obowiązków. Jednak oprócz utrzymania ekonomii firmy i pozyskiwania zleceń ważne jest również utrzymanie bezpieczeństwa własnych pojazdów oraz pracowników. Wyjeżdżając na bardzo odległe trasy mogą oni spotkać na swojej drodze różne niebezpieczeństwa. Wtedy śledzenie ciężarówek na mapie wydaje się być najlepszą możliwą kontroli dobytku firmowego.

 

Śledzenie ciężarówek na mapie – kiedy może się przydać?

 

Śledzenie samochodów ciężarowych oznacza dołączenie do nich modułu GPS. Dzięki połączeniu modułu GPS przedsiębiorca dokładnie wie na jakiej drodze i w jakiej pozycji znajduje się dany pojazd. Jest to bardzo dobre w momencie, kiedy kierownik traci kontakt z swoim pracownikiem i nie wie w jakim miejscu się znajduję. Najczęściej po prostu kierowca jest na przerwie bądź odpoczywa w swojej kabinie po danej części przejechanych kilometrów. Jednak czasem zdarzają się stłuczki, wypadki czy usterki pojazdów, które uziemiają kierowcę wraz z samochodem. Wtedy przedsiębiorca może dokładnie ocenić lokalizację pojazdu i wysłać do niego odpowiednie służby w sposób zdalny.

 

Śledzenie ciężarówek na mapie może również uratować samochód w najgorszych scenariuszach. Mowa tutaj o kradzieżach, które w przypadku transportu zdarzają się zdecydowanie zbyt często. Skradziona ciężarówka niesie za sobą ryzyko niebezpieczeństwa dla dobytku firmowego, ale również kierowcy, który operował danym pojazdem. Wtedy po zgłoszeniu kradzieży śledzenie ciężarówek na mapie może okazać się jedyną możliwością prowadzącą do odzyskania skradzionego samochodu. Pojazdy ciężarowe są niezwykle drogie, a dokładając do tego przewożone towary często wartość kradzieży może sięgać nawet milionów!

 

Podsumowanie

 

Jak widać warto zainstalować we własnych ciężarówkach opcję ich śledzenia. Bardzo ciekawym wyjściem, które niesie za sobą o wiele więcej profitów jest zakup systemów telematycznych, które potrafią zmienić oblicze zarządzania firmy TSL!