System zarządzania badaniami klinicznymi

Barbara Wieczorek
maj27/ 2022

Badania kliniczne to temat o którym można by mówić dużo, a tak naprawdę nie zostanie on w całości wyczerpany. Powodem tego jest fakt, że badania kliniczne wciąż trwają. Jak nie kończą się jedne, tak zaraz rozpoczynają się kolejne. Złożoność tych procesów budzić może ogromne zdumienie.

Rozwój projektowania produktów

Dla osób, które nad owymi badaniami pracują, nie lada ułatwieniem okazać się może Datacapt Case Study. Usługi, jakie wspierane są przez 10Clouds, zaczynają cieszyć się duża popularnością. Głównym założeniem tego typu działań jest nie tylko projektowanie UX, ale także projektowanie produktów, a także ich późniejszy rozwój. Wspieranie tych usług stało się dla wielu osób priorytetem – w szczególności, jeżeli wzięło się pod uwagę to, jak przestarzałe są w chwili obecnej platformy, jakie do tej pory służyły do obsługi badań klinicznych.

Aplikacja mobilna dla branży medycznej

W efekcie tego powstał Datacapt. Aplikacja mobilna, która została opracowana na podstawie badań rynkowych. Twórcy w pierwszej kolejności musieli dowiedzieć się, czego tak naprawdę oczekują od nich potencjalni, przyszli użytkownicy. Tylko dzięki temu byli w stanie przygotować coś, co będzie dopasowane do stawianych oczekiwań. Aczkolwiek, programiści nie mogli również zapomnieć o tym, aby dokonać analizy tego, co już konkurencja ma do zaoferowania. Po co tworzyć coś, co już jest w wykorzystaniu? Lepiej zaoferować produkt, który będzie jeszcze bardziej dopasowany do współczesnych potrzeb rynku. I taki właśnie jest Datacapt.

Rozwój Datacapt

Chyba można powiedzieć, że on nadal trwa. Aczkolwiek, już dawno przeszedł on pierwsze fazy testowania. Tylko dzięki temu twórcy mogli przekonać się, że udało im się stworzyć produkt cechujący się zdecydowanie lepszą funkcjonalnością. Pozwoliło to sprawdzić, czy aplikacja działa zgodnie z przeznaczeniem, dla poszczególnych grup użytkowników. Faza testów jest ważna, ponieważ pozwala wykluczyć ewentualnie występujące błędy, jakich nigdy nie brakuje.

Potem przyszedł czas na frontend i backend, jaki pozwolił jeszcze bardziej zwizualizować dany produkt. Taki, który w końcu mógł na stałe zagości środowisku medycznym, usprawniające tym samym pracę wielu osób, jakie na co dzień mają do czynienia z badaniami klinicznymi. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe funkcjonalności Datacapt, jakie pojawiają się w przyszłości sprawią, że opracowywanie badań klinicznych będzie nie tylko łatwiejsze, ale także szybsze.