Trwałe garnki do gotowania na parze w nowoczesnej kuchni

Barbara Wieczorek
listopad29/ 2021

 

Gotowanie ma być przyjemnością i szansą na poznawanie nowych smaków i aromatów. Decydując się na kulinarne podróże w nieznane, warto sięgnąć po klasyczne metody w odświeżonej wersji. Garnki do gotowania na parze pozwolą na przygotowanie wspaniałych dań, które zachwycą nie tylko smakiem, ale i jakością. Jak to możliwe?

Garnki do gotowania na parze – rozwiązanie znane i cenione

Gotowanie na prze to świetna alternatywa dla smażenia czy klasycznego gotowania w tłuszczu czy w wodzie. Dzięki działaniu pary przygotowywane produkty nie tylko nie tracą wyjątkowego smaku, ale też zachowują komplet wartości odżywczych, witamin, mikroelementów. Dania przygotowane na parze są lekkostrawne, pożywne i smaczne – warto więc wykorzystać garnki do gotowania na parze. W kompletach garnków oferowanych w sklepie Notodo.pl znaleźć można naczynie do gotowania na parze – to wygodne rozwiązanie, które pozwoli na oszczędność miejsca. Specjalne naczynie pasuje do większości garnków, przez co mamy możliwość wyboru, jak wiele produktów spożywczych ugotujemy na parze.

Garnki do gotowania na parze wykonane ze stali nierdzewnej

Jakie garnki do gotowania na parze wybrać, aby cieszyć się ich wysoką jakością? Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się komplety garnków ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na działanie korozji czy wysokich temperatur. Garnki stalowe uzupełnione są o szereg elementów, które pozwalają na wygodniejsze gotowanie: lejki, cedzaki, miarki do odmierzania płynów. Nie bez znaczenia są również profilowane uchwyty i rączki, które pozwalają na bezpieczne podnoszenie garnków wypełnionych gorącymi potrawami. W kompletach znajdziemy również pokrywki ze szkła hartowanego, które uzupełniono o niewielkie odpowietrzniki.