Dobrze wykonane zadaszenia tarasu

Barbara Wieczorek
sierpień18/ 2020

Zadaszenia tarasu muszą zostać wykonane w odpowiedni sposób, aby mogły w pełni spełniać wszystkie swoje funkcje. Nie ma nic lepszego od posiłku zjedzonego na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych, jakie panują na zewnątrz.

Zadaszenia tarasu po zachodniej stronie domu

Osoby wykonujące zadaszenia tarasu dla siebie lub na zlecenie innych osób będą musiały podjąć decyzję odnośnie tego po jakiej stronie domu je wykonać. Czy strona zachodnia jest dobrym miejscem na zadaszenie tarasu? Tak, ale należy przy tym pamiętać o odpowiedniej konstrukcji całego zadaszenia. Po zachodniej stronie rano jest bardzo przyjemny chłód. Popołudniami znaleźć można tam przyjemne słońce. Nie warto więc w całości wykonywać zadaszenia tarasowego. Dobrym pomysłem są markizy z regulacja obrotów, płyty poliwęglanowe oraz szkło, które zapewnia estetyczny wygląd całej konstrukcji.

Zadaszenia tarasu po wschodniej stronie domu

A czy zadaszenia tarasu można wykonać po wschodniej stronie domu? Jak najbardziej. Tylko, że i przy tej okazji należy uważać na pewne czynniki. Z tej strony mamy do czynienia ze słońcem od rana, a z cieniem w godzinach południowych. W tym przypadku można zdecydować się na całościowe zadaszenie. Przy czym należy uwzględnić półmrok, który będzie zawsze znajdował się w pokoju dziennym każdego wieczora. Dobrym rozwiązaniem jest także częściowe zadaszenie tarasowe wykonane np. z płyt poliwęglanowych, które doskonale przepuszczają światło, zapraszając je do pokoju dziennego.