Jak uporać się ze sterylizacją w gabinecie kosmetycznym i ile to realnie kosztuje?

Barbara Wieczorek
listopad19/ 2020

Natychmiastowe dezynfekowanie narzędzi tuż po dokonanym zabiegu, zapobiega niekontrolowanemu powtarzaniu się wielu chorób.

To wszystko jest po to aby klientki były bezpieczne. Cena nie jest wysoka, bo jedna sterylizacja całego pakietu, wynosi ok 20-30 zł.  Koszt jest ten oczywiście większy, gdy doliczymy czas pracownika, dlatego najważniejsze jest aby cały proces przebiegał maksymalnie sprawnie.

Wykorzystujemy do tego wysokiej klasy sprzęty, które nie tyle zapewniają dobry przebieg całego procesu, co również charakteryzują się niską awaryjnością.

Mamy przyjemność przedstawić Państwu rozwiązania wykorzystywane przez profesjonalistów. Znajdziecie je pod tym odnośnikiem. Mowa tam oczywiście o autoklawach, klasy B – np. https://www.dezynfekcja24.com/product-pol-4307-Autoklaw-parowy-klasy-B-Enbio-S.html

Wiemy, że wymogi sanitarne mogą spędzać sen z powiek. Tutaj, aby być spokojnym należy działać zgodnie z normami i korzystać ze sprawdzonych środków.

Konieczne są zaawansowane technologicznie autoklawy typu B, które wytwarzają próżnię, aby skutecznie wysterylizować produkty porowate oraz mające liczne wgłębienia.

Do sterylizacji dochodzi z pomocą pary wodnej o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Te dwa kluczowe czynniki pozwalają dokładnie usuwać wszystkie drobnoustroje.

Jest to proces zupełnie inny od dezynfekcji, która pozostawia na powierzchniach, nieznaczne ilości mikroorganizmów.

Z tego powodu sterylizacja jest objęta tak dużym rygorem

Aby zrobić taką temperaturę pary, zaczyna się ciśnienie o cenę z pewnej atmosfery w górę. Korzyści wypływające z obecnej formy są znaczące – nie zmienia się pH otoczenia, elementy wrażliwe na wysokie temperatury (termolabilne) nie rozpadają się. A także materiały przeznaczone do sterylizacji nie podlegają zniszczeniu lub uszkodzeniu.

Warto podkreślić że sterylizacja parowa wykorzystywana jest tylko w przypadku niewielkich instrumentów medycznych – urządzeń wykonanych ze stopów metali.

Zupełnie inną metodą sterylizuje się wyroby sterylne – wysterylizowane jeszcze przed sprzedażą.