Jakie łóżko do małej sypialni?

Barbara Wieczorek
styczeń04/ 2021

Jakie łóżko do małej sypialni będzie najlepsze? Rodzice często stają przed takim problem podczas urządzania pokoju swoich dzieci. Należy zadbać o odpoczynek swoich dzieci, ale jak to zrobić, kiedy dostępna powierzchnia chce nas ograniczyć?

Łóżko do małej sypialni dziecka

Kupując łóżko do małej sypialni dziecka, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę…swoją pociechę. A dokładnie wymiary, jakie dziecko ma. Nigdy nie można dopuścić do kupna zbyt małego łóżka. Tak samo jest w przypadku osób dorosłych – jeżeli łóżko będzie zbyt małe i nie będzie się można na nim w sposób wygodny wyciągnąć, nici ze zdrowego i długiego snu. Podczas wyboru łóżka należy dodać po 10 cm na luzie – w szczególności, jeżeli chodzi o długość. W przypadku szerokości nie jest to koniecznością – chociaż należałoby także uwzględnić indywidualne predyspozycje pewnych osób. 

Rozkładany fotel jako łóżko do małej sypialni

W przypadku sypialni o małej powierzchni, pod uwagę można wziąć fotel. Tak, w ciągu dnia może być to miejsce, gdzie dziecko będzie siadało z ulubioną książką, będzie obserwowało telewizję. W ciągu nocy może to być łóżko do małej sypialni dziecka. W sklepach dostępne są takie specjalne egzemplarze, które są idealne, jeżeli chodzi o pokój o zbyt małej powierzchni. Dla nieco mniejszych pociech można wybrać taki fotel, który oparcie ma w kształcie bajkowej postaci. Starsze dzieci mogą wybrać zwykły, prosty fotel, który w porze nocnej będzie można rozwinąć do pozycji leżącej. Jak więc widać bez problemu uda się otrzymać łóżko do małej sypialni.