Trytytka jakie jest jej zastosowanie?

Trytytka jakie jest jej zastosowanie?
Barbara Wieczorek
grudzień30/ 2020

Nawet przełomowe wynalazki są w stanie zaskoczyć nas swoją prostotą. Idealny przykładem tego jest zwykła, niepozorna opaska zaciskowa. Jest to banalny przedmiot, który powstał w bardzo ciekawych okolicznościach. Wydaje się prosty, ale zastosowania tej opaski są nieograniczone.

Opaska zaciskowa zwana również jako trytytka, zip czy trytka. Jest to nylonowaopaska z mechanizmem zapadkowym, który umożliwia łatwe zaciskanie, ale nie pozwala na poluzowanie opaski.

Jak powstała trytytka?

Z tego co wiemy to trytytka ma już ponad 60 lat. Jej wynalazcą był inżynier Marcus C. Logan. Wymyślił on opaskę zaciskową jako bardzo proste rozwiązanie ułatwiające montaż wiązek przewodów w samolotach. Zanim zaczęto stosować ten wynalazek używano zwykłego sznurka, który jak wiadomo był kłopotliwy w wiązaniu.

Sklep z artykułami elektrycznymi

Asortyment sklepu elektryczny.pl jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy w nim elementy elektryczne, które pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów, między innymi osprzęt elektroinstalacyjny, automaty schodowe oraz rozdzielnice natynkowe i podtynkowe. Sklep elektryczny.pl posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala zaspokoić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Tagi:
ozrodlo.com.pl ialdent.pl lectivemx.com