Zabieg usunięcia macicy nie jest utratą kobiecości

Zabieg usunięcia macicy nie jest utratą kobiecościa
Barbara Wieczorek
marzec22/ 2021

Usunięcie macicy to bardzo poważna operacja, która polega na usunięciu z ciała kobiety przydatków, odpowiedzialnych nie tylko za płodność, ale również za produkcję ważnych dla całego organizmu hormonów. Jednym z pierwszych objawów po usunięciu macicy są objawy, które przypominają zwykle menopauzę.

Przyczyny usunięcia macicy

Pierwszym oraz najczęstszym objawem, który powinien zaniepokoić każdą kobietę, jest nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych. Taka sytuacja zawsze powinna być zdiagnozowana, ponieważ krwawienia mogą być wywołane przez mięśniaki, choroby błony śluzowej macicy oraz nowotwory szyjki i trzonu macicy. Nie zawsze jednak usunięcie macicy jest konieczne. Lekarze mogą bowiem zastosować resekcję endometrium, czyli endoskopowe usunięcie błony śluzowej macicy.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medemina we Wrocławiu to prywatna placówka, która specjalizuje się w takich zabiegach jak usuwanie macicy, usuwanie endometriozy, mięśniaków macicy, torbieli, operacjach nietrzymania moczu, oraz pozostałym zakresie operacji ginekologicznych. Sprawdź naszą ofertę – usuwanie macicy.

usiek.pl oura.org hotels.pl