Jak prawidłowo zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe na zimę?

Barbara Wieczorek
wrzesień16/ 2021

Tak samo, jak przygotowuje się meble ogrodowe do sezonu, tak również warto przyłożyć się do ich prawidłowego zabezpieczenia na zimę. Sposób, w jaki zostanie to zrobione zależy przede wszystkim od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Mróz może bardzo niekorzystnie wpływać np. na drewno, które koniecznie trzeba odpowiednio zaimpregnować. A jak dbać o meble wykonane z innych niż drewno materiałów?

Jak prawidłowo zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe na zimę?

Meble ogrodowe wykonane z drewna wymagają specjalnego postępowania. Po zakończonym sezonie bardzo ważne jest, aby w pierwszej kolejności zostały one dokładnie oczyszczone. Najlepiej wykorzystać w tym celu myjkę oraz wodę z detergentem delikatnym, najlepiej aby był on przeznaczony do czyszczenia drewna. Przydatna będzie także miękka szmatka. Po oczyszczeniu należy zwrócić uwagę, aby drewno dokładnie wyschło.

Bardzo ważne jest wykonanie również przeglądu, aby w miarę możliwości przed zakończeniem sezonu wszystkie usterki zostały wyeliminowane. Kolejnym krokiem jest odpowiednia konserwacja i impregnacja, oparta na środkach przeznaczonych do drewna.

Jak przechowywać meble drewniane zimą?

Przed zakupem mebli warto zastanowić się nad możliwością ich przechowywania, a gdy nie ma możliwości odpowiedniego zabezpieczenia lepiej wybrać warianty z mniej wymagającego materiału, jak np. dostępne tu https://gardenspace.sk/zahradny-nabytok. W przypadku drewna najlepszym rozwiązaniem jest schowanie mebli np. w garażu czy altanie, w której nie będą narazone na wilgoć, a jednocześnie będą miały zapewnioną odpowiednią wentylację.

 

denebro.pl orognost.com dbagmonster.com