Mocne i wytrzymałe granatowe fronty kuchenne

Barbara Wieczorek
lipiec25/ 2021

Kuchnia jest stylowym, eleganckim pomieszczeniem, gdzie każdy z nas powinien wchodzić z wielką radością. Na pewno tak się stanie, jeżeli wybierzemy m.in. solidne, granatowe fronty kuchenne, których nie będziemy musieli wymieniać co sezon. Jakie można w obecnych czasach otrzymać meble do kuchni?

Modyfikowane, granatowe fronty kuchenne

Czym są modyfikowane fronty kuchenne? To tak naprawdę nic innego, jak bardziej znany fornir, czyli płyta mdf, która oklejona została naturalną okleiną z drewna. W tym przypadku mamy do czynienia z mniejszymi płatami drewna, które mogą być wykonane nawet z gatunków egzotycznych, bardzo elegancko się prezentujących. Do zalet takiego rozwiązania należy to, że jest to produkt naturalny, który jest zróżnicowany nie tylko, jeśli chodzi o kolorystykę, ale nawet o usłojenie. Wśród wad można wymienić to, że pod wpływem promieniowania słonecznego, fronty z czasem mogą zmienić swój kolor.

Akrylowe fronty kuchenne

A co powiecie na akrylowe, granatowe fronty kuchenne? Świetne meble dla osób, które chcą mieć meble w połysku, polecane m.in do małych wnętrz. Pięknie odbijają światło. Wielu specjalistów poleca tego typu meble, ponieważ powierzchnia jest bardziej odporna od lakierowanych mebli kuchennych. Należy jednak pamiętać o tym, że po akrylowych frontach kuchennych nie można zbyt mocno szorować. Akryl jest materiałem antybakteryjnym, dzięki temu, że w swojej strukturze posiada jony srebra. Przy tego typu frontach kuchennych wymagane jest zastosowanie obrzeży.