Wybieramy fotele ogrodowe

Barbara Wieczorek
sierpień07/ 2020

Odpoczynek blisko zieleni to najprostszy sposób na regenerację sił i relaks. Dysponując nawet niewielkim ogrodem czy tarasem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynkowe. Pomogą nam w tym nowoczesne fotele ogrodowe i stoliki, wśród których każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jakie fotele ogrodowe wybrać? Które z nich okażą się najwygodniejsze?

Jakie fotele ogrodowe wybrać?

Szeroki wybór produktów takich jak fotele ogrodowe sprawia, że często nie wiemy, jakie produkty będą dla nas odpowiednie. Istotne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na materiały i ich trwałość: pamiętajmy, że fotele ogrodowe narażone będą na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne, deszcz, niskie i wysokie temperatury. Fotele powinny być oparte na stabilnych stelażach – w tym wypadku najlepiej sprawdza się aluminium malowane proszkowo.

Fotele ogrodowe z technorattanu

Szeroki wybór foteli ogrodowych sprawia, że szybko znajdziemy coś dla siebie. Klasyczne fotele ogrodowe z technorattanu idealnie sprawdzą się jako komplety kawowe, jak również elementy zestawów jadalnych. Fotele ogrodowe z technorattanu dostępne są z podłokietnikami lub bez. Ciekawą opcją na fotele ogrodowe są technorattanowe fotele z profilowanymi oparciami i podłokietnikami. Poprzez zastosowanie subtelnych krzywizn meble nabierają wyjątkowego charakteru, a my sami dzięki nim stworzymy ciekawe miejsce wypoczynkowe.

Chcąc zachować na długi czas elegancki wygląd foteli ogrodowych warto zainteresować się dedykowanymi pokrowcami. Pokrowiec pozwoli na ochronę mebla przed działaniem wilgoci, zapobiegnie osadzaniu się kurzu i brudu, sprawi, że fotel chroniony będzie przed silnym promieniowaniem UV. Pokrowce uzupełniane są o niewielki ściągacz, który pozwoli lepiej dopasować tkaninę do mebla.