Medycyna estetyczna – czy może przywrócić młodość?

Barbara Wieczorek
sierpień08/ 2020

Pierwsze zmarszczki na twarzy są oznaką zmniejszającej się ilości kolagenu w naszej skórze – początkowo są to zmarszczki mimiczne, z czasem jednak zaczną się one pojawiać również w obrębie ust, czoła. Czy możliwe jest przeciwdziałanie temu procesowi? Jakie rozwiązania proponuje nam dzisiaj medycyna?

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje nam dzisiaj wiele zabiegów, których zadaniem jest przede wszystkim odmłodzenie skóry: zmniejszenie i spłycenie zmarszczek, skorygowanie niedoskonałości, poprawienie napięcia skóry. W tym celu wykorzystywane są sprawdzone i przebadane substancje, takie jak kwas hialuronowy. Substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie z czasem jednak usuwana. Kwas hialuronowy wiąże wodę, sprawia, że skóra jest lepiej nawodniona. Kwas hialuronowy może być stosowany do wygładzania płytkich zmarszczek, ale również do powiększania i modelowania ust. Działanie kwasu hialuronowego widoczne jest od razu, a substancja utrzymuje się w organizmie do 5-6 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. Substancją, która skutecznie niweluje zmarszczki jest toksyna botulinowa. Popularny botoks upośledzenia przewodzenie impulsów nerwowych po włóknach mięśniowych i sprawia, że skóra staje się zrelaksowana i gładka.

Medycyna estetyczna – dbaj o siebie z głową!

Medycyna estetyczna to niewątpliwie jedno ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z oznakami starości – mówią pracownicy marki shar-pol.pl. Musimy być jednak świadomi, jak olbrzymi wpływ na stan naszej skóry mają nasze codzienne wybory. Chcąc zachować elastyczność skóry i jej piękny wygląd ważna jest nie tylko odpowiednia dieta, ale również kompleksowe nawodnienie organizmu. Istotne jest także unikanie używek: papierosów, alkoholu. Ważna jest też ochrona naszej skóry przed silnym promieniowaniem słonecznym – w tym celu konieczne jest wykorzystywanie kremów z wysokimi filtrami SPF.