Jaki prezent dla noworodka?

Barbara Wieczorek
marzec21/ 2022

Kupno prezentu dla noworodka wydaje się być łatwym zadaniem. Jednak spośród wielu ciekawych propozycji może być bardzo trudno zdecydować się na coś konkretnego. Trzeba postanowić czy to będzie coś do ubrania, do zabawy, a może ma to być pamiątka na całe lata?

Pierwszy prezent dla dziecka

Wiadomo, że prezent dla noworodka w jego pierwszych dniach życia nie będzie mu służył do zabawy, Jednak jest wiele zabawek stymulujących zmysły maluszka. Należą do nich tekstylne elementy o kontrastowych kolorach i wyraźnych wzorach. Szybko przydatne okażą się też wszelkiego rodzaju karuzele doczepiane do łóżeczka. Dobrze, gdy będą miały mocne kolory oraz pozytywkę z klasycznym repertuarem. Niemowlęta lubią jednostajne dźwięki, więc miękka maskotka, która delikatnie szumi również będzie odpowiednim prezentem. Chcąc zadbać o wygodę noworodka najlepszym wyborem będzie delikatny kocyk lub otulacz uszyty z antyalergicznych tkanin ozdobiony kolorowymi wzorami.

Prezent od dziadków

Dziadkowie chcą w sposób szczególny zaznaczyć swoją obecność w życiu wnuka. Zazwyczaj prezenty od nich to pamiątki, które mają towarzyszyć dziecku przez długi czas. Świetny prezent dla noworodka to na przykład album ze zdjęciami całej rodziny, zawierający opis dziejów rodu lub śmieszne historyjki. Trwałym upominkiem są też grawerowane łyżeczki lub pamiątkowe zestawy do odciskania śladów stópek.Babcia i dziadek są osobami, które z pewnością będą często robić większe i mniejsze prezenty dla noworodka. To od nich można spodziewać się regularnych dostaw śpioszków, czapeczek i smoczków.

Co robić, gdy nie wiadomo co kupić?

Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent dla nowo narodzonego maleństwa, dobrze jest zapytać o to rodziców. Może się zdarzyć, że są przedmioty lub akcesoria, których jeszcze nie mają, a bardzo im się przydadzą. Na przykład podgrzewacz do butelek lub śmieszny ręczniczek kąpielowy.Innym sposobem jest zasięgnięcie rady u znajomych, którzy mają dzieci i są dobrze zorientowani w temacie.

Kiedy dać prezenty dla noworodka?

Prezent dla noworodka powinien być wręczony podczas pierwszej wizyty. Wiadomo, że najbliżsi będą odwiedzać maluszka jeszcze w szpitalu, wówczas trzeba ustalić z rodzicami czy chcą, aby już wtedy były przynoszone upominki.Bardzo często organizowane są rodzinne uroczystości z okazji narodzin i jest to dobry moment na przyniesienie prezentowych zestawów dla noworodka, dodatkowych pieluch lub okolicznościowych ubranek z dedykowanymi napisami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Prezenty dla noworodka.