Laserowa depilacja – pozbądź się nadmiernego owłosienia

Barbara Wieczorek
grudzień09/ 2022

Efekty laserowej depilacji utrzymują się nawet przez kilka lat, dzięki uszkodzeniu cebulki włosa. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat epilacji laserowej.

Jak pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia? Odpowiedzią jest laserowa depilacja

Efekty laserowej depilacji utrzymują się nawet przez kilka lat. Metoda ta polega bowiem na uszkodzeniu mieszka włosowego, dzięki czemu ponowny wzrost nie jest możliwy przez długi czas. Laserowe usuwanie owłosienia to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z nadmiernym owłosieniem. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat epilacji laserowej.

Na czym polega laserowa depilacja?

Laserowa depilacja (epilacja) to metoda trwałego usuwania owłosienia. Polega na zastosowaniu lasera, generującego wiązkę światła o określonej długości, które wchodzi w kontakt z barwnikiem zawartym we włosie (melaniną) i wywołuje zjawisko fototermolizy, czego efektem jest trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Podczas depilacji laserowej zostaje trwale zniszczona żywa część włosa – jego macierz wraz z otaczającymi ją naczyniami krwionośnymi.

Podczas laserowej depilacji skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, dzięki czemu zabieg może być wykonywany bez znieczulenia. Kosmetolog kieruje światło lasera na owłosioną skórę i wykonuje serię „strzałów”. Impulsy światła emitowane przez laser pochłaniane są przez mieszek włosowy, czego efektem jest zniszczenie włosa u nasady i uniemożliwienie jego odrośnięcia.

Laserową depilację wykonuje się w seriach. Jest to konieczne ze względu na cykl życia włosa, który podzielony jest na trzy fazy. Aby laser skutecznie zniszczył cebulkę, włos musi być w fazie wzrostu (anagenu). Kilkukrotne powtórzenie zabiegu jest więc niezbędne, aby wychwycić wszystkie włoski w fazie anagenu. O liczbie i częstotliwości zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych efektów, zawsze decyduje kosmetolog.

Najlepszy laser do depilacji, czyli jaki?

Działanie lasera do depilacji opiera się na wychwytywaniu barwnika zawartego we włosach. Zatem im ciemniejsze włoski, tym skuteczniejsza depilacja przy pomocy takich laserów, jak najnowszy laser diodowy EpilMe Neauvia. Nie oznacza to, że blondynki powinny zapomnieć o laserowej depilacji. Dla osób o jasnym owłosieniu dedykowane są takie lasery, jak Motus czy Thunder MT. Epilacja powinna zostać dopasowana do potrzeb pacjenta. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z kosmetologiem, podczas której specjalista wyklucza przeciwwskazania do laseroterapii oraz dobiera urządzenie odpowiednie do danego przypadku. Każdy laser do depilacji ma też szereg ustawień, które pozwalają na indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu.

Na laserową depilację najlepiej wybrać się do sprawdzonego kosmetologa lub kliniki medycyny estetycznej. W miejscach, które specjalizują się w depilacji laserowej, spotkasz się nie tylko z profesjonalną opieką, ale też najlepszym sprzętem przeznaczonym do różnych typów skóry. W warszawskiej Klinice Miracki epilacja laserowa wykonywana jest jednym z pięciu nowoczesnych laserów, dzięki czemu zabieg dopasowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta – koloru i grubości włosów oraz odcienia karnacji.

Co daje laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowa depilacja jest niezwykle precyzyjna, dzięki czemu zabieg ten świetnie sprawdza się w usuwaniu owłosienia z dużych obszarów, ale też jest idealny dla osób, które chcą pozbyć się włosków z trudno dostępnych miejsc i niewielkich obszarów ciała, np. nad górną wargą, w okolicach bikini czy wokół sutków. Laserowa depilacja jest szczególnie polecana osobom ze skłonnością do wrastania włosków.

Pełna seria zabiegów laserowej depilacji umożliwia trwałe usunięcie około 95% owłosienia z danego obszaru. Ewentualne, pojedyncze włoski, które mogą po pewnym czasie się pojawić, usuwa się podczas tzw. zabiegów przypominających, które wykonuje się z częstotliwością co 1-2 lata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowej depilacji, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/