Na czym polega odmładzające działanie laserów?

Jak powinno odbywać się leczenie trądziku?
Barbara Wieczorek
listopad19/ 2022

Przy pomocy odpowiednio dobranych laserów można zlikwidować większość łagodnych zmian skórnych. Świetnie sprawdza się m.in. w usuwaniu niedoskonałości spowodowanych starzeniem się organizmu. Nowoczesne lasery mogą poradzić sobie z płytkimi i głębokimi zmarszczkami, wiotkością skóry i nieregularnym owalem twarzy. Wyjaśniamy, na czym polega odmładzanie laserowe.

Komu polecane są zabiegi laserowego odmładzania?

Starzenie się skóry polega m.in. na osłabieniu włókien kolagenowych, które odpowiedzialne są za jej jędrność i napięcie. Dlatego wraz z wiekiem na twarzy pojawiają się zwiotczenia i zmarszczki. Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg polecany przez ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie osobom, które chcą zniwelować oznaki starzenia się skóry w najbardziej naturalny sposób, czyli poprzez pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Zaletą procedury jest to, że nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji i rezygnowania z codziennych aktywności. Jest więc to idealny zabieg dla zapracowanych osób, które nie chcą rezygnować ze swojej aktywności zawodowej. Laserowe odmładzanie twarzy przeznaczone jest dla osób w każdym wieku i z różnymi problemami estetycznymi, m.in.:

  • zmarszczkami na czole, w okolicach oczu i ust, na szyi i dekolcie;
  • wiotkością skóry;
  • utratą owalu twarzy,
  • przebarwieniami,
  • rozszerzonymi porami,
  • nieprawidłowym rogowaceniem skóry.

Jak wygląda laserowe odmładzanie twarzy?

Istnieje kilka laserów, które wykorzystuje się do odmładzania twarzy. Specjaliści medycyny estetycznej korzystają przede wszystkim z laserów frakcyjnych oraz pikosekundowych. Urządzenia te różnią się nieco sposobem działania, jednak mają jeden cel – spowodowanie mikrouszkodzeń w strukturze skóry i pobudzenie receptorów odpowiedzialnych za wytwarzanie włókien kolagenowych.

Zabieg laserowego odmładzania twarzy trwa około 30-60 minut w zależności od skali leczonego problemu. Poprzedzony jest konsultacją w celu wykluczenia przeciwwskazań. Dla bezpieczeństwa laseroterapii ważne jest, żeby zabieg wykonywany był przez doświadczonego lekarza. Szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej? Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.

W razie potrzeby lekarz znieczula najpierw skórę Pacjenta przy pomocy specjalnego kremu znieczulającego. Nowoczesne lasery posiadają dodatkowo systemy chłodzenia, dzięki czemu zwiększa się komfort zabiegu. Lekarz powoli przesuwa głowicą lasera po skórze Pacjenta, wykonując pojedyncze „strzały”. Na zakończenie na skórę nakładany jest krem o działaniu regenerującym i łagodzącym oraz filtr przeciwsłoneczny. Po laseroterapii może wystąpić tymczasowe zaczerwienie, obrzęk, łuszczenie się naskórka. W zależności od zastosowanego lasera skóra goi się w ciągu kilku godzin lub kilku dni. Zapoczątkowane podczas laseroterapii procesy regeneracyjne trwają nawet przez 3 miesiące, po czym można ocenić ostateczne efekty terapii.

Czego można się spodziewać po odmładzaniu laserem?

Zastosowanie laserów pozwala na widoczne odmłodzenie twarzy bez ingerencji igieł i skalpela. Niektóre z nich nie naruszają nawet ciągłości naskórka, dzięki czemu od razu po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków, nie wzbudzając zainteresowania otoczenia.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zabiegi laserowe trzeba wykonywać w seriach. Liczbę oraz częstotliwość sesji ustala lekarz. Zazwyczaj jest to około 3-6 powtórzeń przeprowadzanych w kilkutygodniowych odstępach. Seria zabiegów pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów w postaci ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i wyrównania kolorytu cery. Odmładzanie laserowe sprawdza się również jako zabieg profilaktyczny u osób, które chcą wzmocnić kondycję skóry i opóźnić moment pojawienia się pierwszych zmarszczek.