Meble kuchenne połysk – ich zalety oraz wady

Barbara Wieczorek
październik26/ 2021

Nie łatwo jest wybrać prawidłowe meble. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, jeżeli chce się mieć dobre wyposażenie w domu, m.in. w kuchni. Czy meble kuchenne połysk będą dobrym pomysłem? Warto poznać ich zalety oraz wady.

Zalety błyszczącego wyposażenia do kuchni

Meble kuchenne połysk pełnią funkcję dekoracyjną. Dlaczego? Ponieważ pięknie odbijają światło, dzięki czemu całe pomieszczenie wydaje się przestronniejsze. Nic więc dziwnego, że tego typu meble są tak chętnie kupowane do małych pomieszczeń. Wystarczy kupić dobrą lampę, zawiesić ją w centralnym położeniu, a wszystko będzie działo się już samo. Jeżeli ten zestaw mebli będzie posiadał szklane witryny, tym lepiej. Pomogą one stworzyć jeszcze piękniejszą dekorację w kuchni. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, meble wykonane na wysoki połysk, nie są frezowane, a na dodatek pozbawione są gałek i uchwytów. Dzięki temu pasują one w jeszcze lepszy sposób do nowoczesnych kuchni.

Meble kuchenne połysk – wady

Na tego typu meble nie powinny decydować się osoby, które na co dzień mają problem ze sprzątaniem. Wszelkiego rodzaju kurz bardzo szybko widać na meblach o połyskliwym wykończeniu. W szczególności nie są one polecane do miejsc, gdzie mieszkają na co dzień małe dzieci, które lubią wszystkiego dotykać Odciski palców na lakierowanych frontach kuchennych są bardzo mocno widoczne, więc należy na to uważać. Chociaż, pewnie każda zaradna mama nawet na takie odciski znajdzie sposób. Ważne, żeby w dobry i funkcjonalny sposób urządzić całą kuchnię.