Najmodniejsze kuchnie – inspiracje

Barbara Wieczorek
marzec22/ 2023

Kuchnia jest sercem każdego domu i mieszkania. Poza gotowaniem i przygotowywaniem posiłków, w kuchni spotykamy się z domownikami, słuchamy radia, nierzadko spożywamy szybkie posiłki. Odpowiednia aranżacja takiej przestrzeni jest kluczowa, by pomieszczenie to cieszyło oczy. Jakie trendy warto wykorzystać?

Biel w kuchni!

By stworzyć modną kuchnię, warto wykorzystać proponowane przez projektantów inspiracje – kuchnia biała z drewnem to bez wątpienia jeden z najchętniej wykorzystywanych pomysłów. Biel to ponadczasowy kolor, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Dodatkowo warto pamiętać, że biel w kuchni pozwoli na optyczne powiększenie niewielkich przestrzeni. Nowoczesne kuchnie utrzymane w bieli to przede wszystkim gładkie, lśniące lub matowe fronty, pozbawione klasycznych uchwytów. Zamiast nich sosowane są głębokie frezy lub też systemy push to open. Nowoczesne meble kuchenne w bieli można połączyć z drewnianym blatem oraz dodatkami w subtelnych kolorach.

A może kuchnia w stylistyce retro?

Moda na retro nie mija i jest chętnie wykorzystywana w czasie aranżowania kuchni. Meble kuchenne w stylistyce retro posiadają fronty zdobione subtelnym frezem, stylizowane uchwyty, ale też przeszklenia ze szprosami. Szeroki wybór elementów (szafki stojące i wiszące, regały, słupki, elementy pod zabudowę) pozwoli na wykreowanie eleganckiego i praktycznego wnętrza, w którym przebywać się będzie z przyjemnością.

Kuchnia w stylistyce loftowej

Kuchnie industrialne zwracają uwagę i przyciągają wzrok. Tu kluczem są przede wszystkim odpowiednie materiały, dekory i detale. Kuchnię w stylistyce loft wykreować można poprzez wykorzystanie mebli zdobionych dekorami imitującymi naturalne drewno. Uzupełnieniem takiej przestrzeni powinna być oryginalna posadzka, ale też stylizowane lampy.