Stabilny parasol ogrodowy – inspiracje

Barbara Wieczorek
lipiec02/ 2023

Odpoczynek blisko natury to najlepszy sposób na relaks. Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, by cieszyć się słońcem i zielenią: wystarczy przydomowy ogród, taras czy większy balkon. Olbrzymia ilość kompletów meblowych dedykowanych do ogrodów sprawia, że zaprojektowanie takiej przestrzeni jest naprawdę proste. Elementem, którego nie może zabraknąć w ogrodzie czy na tarasie jest stabilny parasol ogrodowy. Co warto o nim wiedzieć?

Jak zaprojektowany jest stabilny parasol ogrodowy?

Ogród to najlepsza przestrzeń wypoczynkowa dla domowników. Takie miejsce można zaaranżować zgodnie z oczekiwaniami czy trendami. Nieograniczony wybór mebli pozwoli na zakup komplety technorattanowego, rattanowego czy aluminiowego i zaaranżowanie przestrzeni tak, jak tego pragniemy. Przydomowy ogród może być miejscem relaksu, ale też strefą spotkań w gronie znajomych czy rodziny. Wiele osób decyduje się na wykreowanie w ogrodzie strefy jadalnianej – wystarczy do tego duży stół i wygodne fotele. By cieszyć się komfortem w trakcie upalnego lata, konieczny okaże się stabilny parasol ogrodowy. Takie parasole posiadają główną oś z aluminium, które zabezpieczono przed ścieraniem, korozją. Na szczycie osi umieszczona jest czasza wykonana z tkaniny technicznej i pokrytej warstwą poliuretanu. Parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Czasze zabezpieczane są sprężynami naciągowymi, które utrzymują tkaninę w odpowiedniej pozycji.

Stabilny parasol ogrodowy – podstawy

By s wykorzystać stabilny parasol ogrodowy blisko własnego domu, konieczne jest zakupienie odpowiedniej podstawy. Najczęściej wybierane są podstawy do wkopania w ziemię – są one wykonywane z włókna szklanego, zabezpieczonego przed korozją.