Ogrody skandynawskie – jak je zaaranżować?

Barbara Wieczorek
kwiecień24/ 2020

Wśród licznych trendów na ciekawe aranżacje ogrodów z pewnością warto wspomnieć o modzie na ogrody skandynawskie. Minimalizm, zieleń oraz stonowane kolory mebli to tylko niektóre z ich cech. Gdzie sprawdzi się aranżacja ogrodu skandynawskiego? Czy aranżacje skandynawskie możemy wykorzystać również na balkonach czy na tarasach?

Ogrody skandynawskie – wybieramy meble

Szukając idealnych mebli do ogrodów skandynawskich przede wszystkim stawiajmy na nowoczesny design. Meble w takich ogrodach powinny nawiązywać do stylu minimalistycznego, ale też być wygodne i wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się meble technorattanowe – ogrody skandynawskie zaaranżowane dzięki takim kompletom staną się najlepszym miejscem wypoczynku. Meble technorattanowe cenione są przede wszystkim za doskonałe parametry techniczne: ich wierzch pokrywa plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze, natomiast stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo. Materiały te są wysoko odporne na zmienne warunki atmosferyczne i działanie wilgoci, przez co doskonale sprawdzają się w ogrodach i na tarasach. Ogrody skandynawskie możemy również zaaranżować przy pomocy mebli modułowych.

Ogrody skandynawskie i zieleń

Nowoczesne ogrody skandynawskie pozwalają nam odpoczynek blisko zieleni i na czerpanie z natury tego, co najlepsze. Niezwykle ważne jest odpowiednie łączenie kolorów i deseni z naturalnym otoczeniem ogrodu czy tarasu. Piękne meble technorattanowe wspaniale prezentować się będą blisko roślin o dużych liściach. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie różnego rodzaju mchów i bylin, które stworzą doskonale tło dla naszego miejsca wypoczynkowego.